Jan Englert - wiek, wzrost, tętniak, żony, dzieci. Kim jest?

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jan Englert - wiek, wzrost, choroba, żony, dzieci, filmy. Kim jest?

2021-12-06 8:21

Jan Englert to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. W 2005 roku odznaczony został Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Ma na koncie liczne role filmowe, telewizyjne oraz teatralne. Chcecie poznać więcej informacji na temat Jana Englerta? Przeczytajcie ten artykuł!

Jan Englert - wiek, wzrost, tętniak, żony, dzieci. Kim jest? Takie frazy najczęściej pojawią się obok nazwiska tego nieprzeciętnego aktora. Jan Englert ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jego filmowy debiut to rola w filmie Andrzeja Wajdy Kanał. Englert zdobył liczne nagrody za kreacje aktorskie. W latach 1981-1987 był dziekanem Wydziału Aktorskiego, a w latach 1987-1993, 1996-2002 rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie. Grał w na deskach różnych teatrów - Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego czy Teatru Narodowego. Od 2003 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego w ostatniej z wymienionych instytucji.

Barbara Krafftówna - wiek, wnuk, syn, wzrost, kariera, filmy, odznaczenia

Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego

Jan Englert - wiek

Aktor urodził się 11 maja 1943 roku w Warszawie. Ma obecnie 78 lat.

Jan Englert - wzrost

Ile wzrostu ma artysta? Englert mierzy 176 cm.

Jan Englert - tętniak

W 2021 roku aktor poinformował, iż zdiagnozowano u niego tętniaka aorty. Jak się okazało, choć nie wiedział o jego istnieniu, miał go od wielu lat.

Jan Englert - żony

Artysta był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była Barbara Sołtysik. Małżeństwo trwało do 1994 roku. Jego drugą żona jest Beata Ścibakówna. Para poznała się jeszcze w szkole teatralnej kiedy Jan Englert był wykładowcą, a kobieta studentką.

Jan Englert - dzieci

Z pierwszego związku aktor ma trójkę dzieci: syna Tomasza oraz dwie córki, Katarzynę i Małgorzatę. Z Beatą Ścibakówną ma córkę Helenę.

Jan Englert - filmy

Filmografia aktora jest naprawdę duża. Na przestrzeni lat zagrał wielu filmach. Były to m.in. produkcje takie jak Magnat czy Kiler-ów 2-óch.