Jak zmienił się Al Bundy? Ed O'Neill ma już prawie 75 lat!

2020-08-11 14:32 aw
Ed O'Neill
Autor: ASSOCIATED PRESS/East News

Trudno znaleźć w naszym kraju kogoś, kto dorastałby w latach 90. i nie pamiętał dziś kultowego serialu Świat według Bundych. W Stanach Zjednoczonych produkcja ta emitowana była przez 10 lat od 1987, natomiast w polskiej telewizji serial zadebiutował w 1996 roku i emitowany był na Polsacie. Losy amerykańskiej rodziny przedstawione w krzywym zwierciadle stały się w Polsce hitem, a Świat według Bundych cieszył się ogromną oglądalnością.

Jak dziś wygląda serialowy Al Bundy, który skończył już prawie 75 lat? Wcielanie się w jedną postać przez 10 lat zdecydowanie sprawiło, że Edowi O'Neillowi przypięto łatkę 'aktora jednej roli'. Mimo że po zakończeniu emisji Świata według Bundych zagrał jeszcze w wielu filmach i serialach, dopiero w dołączenie do obsady Współczesnej rodziny w 2009 roku przyniosło mu porównywalny rozgłos.

Ed O'Neill - jak dziś wygląda serialowy Al Bundy?

Postać Ala Bundy'ego, nienawidzącego swojego życia, pracy oraz najbliższej rodziny, Amerykanina, bardzo mocno odbiegała od wizji perfekcyjnego męża i ojca, którą zwykle mogliśmy oglądać w sitcomach. Co ciekawe, sposób pokazania amerykańskiej rodziny w krzywym zwierciadle, bardzo dosłownie ukazując jej wszystkie wady, zainspirował twórcę Świata według Kiepskich do stworzenia polskiego odpowiednika serialu. 

Ed O'Neill, który wcielał się w rolę Ala Bundy'ego, w 2021 roku skończy 75 lat, jednak ostatnie 11 lat jego życia było niezwykle pracowite. Aktor zdecydował się bowiem w 2009 roku przyjąć rolę Jaya Pritchetta, głowy rodziny Prichett w serialu Współczesna rodzina. Produkcja zyskała sporą popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. W 2020 roku wyemitowany został ostatni, 11 sezon serialu.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE