Harry Potter obchodzi urodziny! Ile lat mieliby dziś bohaterowie kultowej sagi?

2021-07-30 15:25 Alicja Wójcik
Harry Potter
Autor: East News

Chociaż Harry Potter zapamiętany zostanie przede wszystkim jako nastolatek, wykreowany przez J.K. Rowling bohater ma bardzo konkretną datę urodzin, która zresztą jest kluczowa dla fabuły całej historii. Harry urodził się 31 lipca 1980 roku, co oznacza, że gdyby istniał naprawdę, w 2021 roku skończyłby już 41 lat. Co ciekawe, Potter (a także Neville Longbottom) dzieli datę urodzenia z autorką sagi, z tym że Rowling przyszła na świat w 1965 roku.

Harry Potter - ile lat mieliby dziś bohaterowie tej znanej serii? J.K. Rowling tworząc uniwersum Harry'ego Pottera, zadbała o to, aby większość najważniejszych postaci miała jasno określone daty urodzenia, a chronologia została zachowana. W przypadku niektórych bohaterów nieznany jest dokładny dzień, jednak w większości można wskazać przynajmniej rok urodzenia. Chociaż fakt, że Harry byłby już w średnim wieku, może dziwić, należy pamiętać, że Rowling ukończyła pierwszą cześć książki już w 1995 roku!

Harry Potter - ile lat mieliby dziś bohaterowie tej znanej serii?

Sekrety Igrzysk Olimpijskich | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #28
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE