Hanna Stankówna

i

Autor: PIOTR FOTEK/REPORTER

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka miała 82 lata

2020-12-16 11:42

W połowie grudnia 2020 roku media obiegła bardzo smutna informacja. Zmarła Hanna Stankówna. Aktorka miała 82 lata.

Hanna Stankówna nie żyje. Aktorka miała 82 lata. Hanna Stankówna zmarła w poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku w Warszawie. Informację potwierdził syn aktorki - Kacper Lisowski. Artystka miała 82 lata. 

Nie żyje Hanna Stankówna

Hanna Stankówna urodziła się 4 maja 1938 roku w Poznaniu. W 1959 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zanim jednak ukończyła studia, w wieku 19 lat wystąpiła w dramacie Prawdziwy koniec wielkiej wojny Jerzego Kawalerowicza. Aktorka występowała zarówno na deskach teatru, jak i w serialach i filmach. Ma na koncie role w produkcjach: Trędowata, 07 zgłoś się, Kariera Nikodema Dyzmy, Seksmisja, Labirynt, Tulipan, Panna z mokrą głową, Ja wam pokażę!, Niania, Pokaż kotku, co masz w środku, Na Wspólnej czy też Barwy szczęścia. Hanna Stankówna zmarła 14 grudnia 2020 roku w Warszawie. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 23 grudnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE