Fuga - o czym jest film Agnieszki Smoczyńskiej? Kiedy premiera w polskich kinach?

2018-12-06 12:33
Fuga
Autor: Materiały prasowe

O czym jest Fuga, nowy film Agnieszki Smoczyńskiej? Kiedy długowyczekiweany obraz trafi na ekrany polskich kin? Kto znalazł się w obsadzie Fugi? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule. 

Fuga w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej to najnowszy obraz autorki wielokrotnie nagradzanych Córek Dancingu to produkcja z gatunku mystery, charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha. Fuga dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej" – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Polskie filmy 2018 - to trzeba zobaczyć!

Fuga - o czym jest jest?

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny? W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga" stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

Fuga - obsada

Film Fuga to polsko-czesko-szwedzka produkcja w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, która szerszej publiczności dała się poznać filmem "Córki dancingu". Za scenariusz "Fugi" odpowiedzialna jest Gabriela Muskała, która wciela się także w główną bohaterkę. W filmie wystąpią ponadto Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba i Zbigniew Waleryś. 

Fuga - premiera

Polska premiera filmu Fuga zaplanowana jest 7 grudnia 2018 roku. 

Fuga - zwiastun

NAJNOWSZE