Filmy o złodziejach - najsłynniejsze kradzieże w historii kina

2021-11-25 11:56 Leon Pietrzak
Gorączka
Autor: EAST NEWS

Są takie filmy, które potrafią trzymać widzów w napięciu. Bez wątpienia do takich produkcji możemy zaliczyć historie z napadem w tle. Zazwyczaj schemat jest prosty: zebrać grupę osób, zorganizować napad i wykraść coś cennego. Jednak to nie przeszkadza, aby dobrze się bawić przy takich filmach.

Filmy o złodziejach - najsłynniejsze kradzieże w historii kina. Mocne charaktery, niesamowite umiejętności, znakomity plan i spektakularna kradzież, która nie zawsze kończy się dobrze. Takie produkcje uwielbiamy oglądać i zapewne każdy z nas ma chociaż jeden ulubiony film o napadzie. Na przestrzeni wielu lat powstało kilka genialnych filmowych dzieł, które odniosły światowy sukces. Poniżej przedstawiamy złodziejskie klasyki, chociaż nie zabraknie również współczesnych produkcji.

Ocean's Eleven

Danny Ocean (George Clooney) opuszcza więzienne mury i postanawia wrócić na przestępczą ściężkę. Dowodzi jedenastką rabusiuów, z którą zamierza zorganizować wielki napad na największe kasyna w Las Vegas. Napad to jednak pretekst do odbicia swojej byłej żony. Obsada powala na kolana! Obok Clooneya widzimy Brada Pitta, Matta Diamonda, Andy'ego Garcie i Julię Roberts. Mimo wielu bohaterów na ekranie, możemy spodziewać się sprawnie poprowadzonej fabuły. Po "Ocean’s Eleven" pojawiło się "Ocean's Twelve" i "Ocean's Thirteen".

Sonda
Czy lubisz oglądać filmy o napadach?

Gorączka

W głównych rolach spotkały się dwie największe postacie światowego kina - Robert De Niro i Al Pacino. Ten pierwszy napada na opancerzoną furgonetkę i planuje nowy skok, a postać Al Pacino depta mu po piętach. Panowie są bardzo błyskotliwi i prowadzą między sobą grę psychologiczną. Gorączka, to znakomicie zrealizowane sceny pościgów, dużo przemyślanej akcji i dramatu. To jeden z najlepszych filmów rabunkowych na świecie, a temperaturę podkręca fakt, że fabuła jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Plan doskonały

Plan doskonały to miał Spike Lee tworząc właśnie ten film. Akcja na ekranie trzyma w napięciu i trudno oderwać wzrok chociaż na chwilę. Czterech mężczyzn pod wodzą Daltona napada na bank. Zobaczymy przerażonych zakładników, policyjne negocjacje i zaskakujące zwroty akcji. Postać Clive'a Owena staje przeciwko detektywowi Keithowi Frazierowi. W jego roli zobaczymy wybitnego aktora Denzela Washingtona.

Włoska robota

Zawodowcy realizują swój znakomity plan kradzieży sztabek złota. Stawka jest wysoka, a jeden z nich nie chce się podzielić łupem i planuje wyeliminować pozostałych członków swojej ekipy. Czy zdrajca doczeka się zemsty? Nie zdradzamy! Za to możemy powiedzieć, że jesteśmy pod wrażeniem scen pościgowych i brawurowej demolki, która towarzyszy na ekranie. Ciekawostką jest fakt, że nie używano tutaj efektów specjalnych, tylko wykorzystano prawdziwe samochody!

Vinci

Polacy też potrafią w kradzieże, a znakomitym tego przykładem może być film Juliusza Machulskiego "Vinci" z 2004 roku. To doskonała propozycja dla tych, których interesuje wykradanie dzieł sztuki. Z więzienia wychodzi Cuma, a jego wyjście zaaranżował paser, który zleca mu kradzież "Damy z łasiczką" - znanego obrazu Leonarda da Vinci. Złodziej antyków musi zorganizować ekipę, a jego historii przygląda się komisarz Wilk.

Dom z papieru

Nie mogło zabraknąć hiszpańskiej produkcji, która skradła serca widzów na całym świecie. Tajemniczy Profesor ze swoją drużyną napadają na Mennice i przez kilka dni drukują pieniądze w towarzystwie zakładników. Rabusie są ubrani w czerwone kombinezony i maski Dalego. Oczywiście relacja miłosna bohaterów komplikuje wiele rzeczy. Tysiące policjantów za drzwiami budynku sprawia, że muszą działać pod presją czasu. Produkcja doczekała się kontynuacji, gdzie złodzieje Profesora zainteresowali się prawdziwym złotem w Banku Hiszpanii. W tle, poza pociskami komandosów, przygrywa nam partyzanckie Bella Ciao.

Elif VS Zapukaj do moich drzwi [POJEDYNEK SERIALI] | ESKA XD - Hotplota #36
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE