Dom i kadr z filmu Gorączka / DeNiro

i

Autor: Mediadrumimages/NoelKleinman/Media Drum/East News Dom z filmu "Gorączka"

CIEKAWOSTKA

Dom z "Gorączki" na sprzedaż! Na podłodze wciąż są plamy krwi

2023-03-23 14:31

Kultowy dom na palach, który pojawiał się w wielu hollywoodzkich produkcjach został wystawiony na sprzedaż. To właśnie tam swoje nogi postawili, m.in. Danny Trejo i Robert De Niro. Cena? Ścina z kolan.

Gorączka to klasyk nad klasykami. Do tego tytułu można wracać wielokrotnie i chyba nigdy się nie znudzi. Przypomnijmy, że w gwiazdorskiej obsadzie tej produkcji pojawili się Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore, a nawet Natalie Portman i William Fichter. Po prostu ekranowe crème de la crème. Nie można również pominąć oczywiście Danny'ego Trejo, który w filmie pomieszkiwał w słynnym domu na palach w Los Angeles. To właśnie tam rozegrała się jedna z kultowych scen. Co ciekawe, teraz ten sam budynek został wystawiony na sprzedaż i właściwie każdy może wejść w jego posiadanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maczeta powróci i zacznie zabijać w kosmosie? Reżyser zdradza przyszłość serii!

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Ile kosztuje dom z "Gorączki"? Cena zwala z nóg, ale jest mały bonus

Fani filmu na pewno pamiętają scenę, jak Neil McCauley odwiedza Trejo w jego posiadłości, zmasakrowanego i konającego na podłodze. Na jego prośbę, główny bohater postanawia skrócić cierpienie bohatera strzelając do niego z pistoletu. Teraz wystawiono na sprzedaż obiekt, w którym nagrywano właśnie to konkretne ujęcie. Cena słynnego domu na palach to skromne 1,6 mln dolarów. W przeliczeniu na polskie złotówki, to jakieś niecałe 7 mln. Taka chawira to kawał dobrej historii, która... została nawet na podłodze. Wciąż znajdują się na niej plamy po sztucznej krwi, ponieważ ekipa filmowa w żaden sposób nie mogła się ich pozbyć.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

Dom na palach w filmach

Nieruchomość ma 187 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, na którą składają się, m.in. trzy ogromne sypialnie i trzy duże łazienki. Do posiadłości należy również taras, z którego można podziwiać panoramę Los Angeles, ocean i kultowy napis "Hollywood". Warto wspomnieć, że dom wybudowano jeszcze w 1962 roku i od tego czasu służył za scenografię w wielu hollywoodzkich produkcjach. Poza "Gorączką" mieszkanko można było oglądać, m.in. w "Zabójczej broni 2" i "Aniołkach Charliego". 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE