Defilada Wojskowa 2019 - TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie i o której oglądać?

2019-08-14 16:04 aw
Święto Wojska Polskiego
Autor: MAREK KUWAK/REPORTER

15 sierpnia to dla Polaków bardzo ważna data. Tego dnia obchodzimy nie tylko kościelne święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ale także Święto Wojska Polskiego. To święto państwowe zostało ustanowione, aby upamiętnić zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku, która miała miejsce w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Od kilku lat z tej okazji w naszym kraju odbywają się specjalne defilady wojskowe.

Defilada Wojskowa 2019 - TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie i o której oglądać? W tym roku defilada będzie dość wyjątkowa. Ze względu na to, że Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Powstańców Śląskich, przejdzie ona ulicami Katowic, a nie, tak jak zazwyczaj, Warszawy. Osoby, które nie będą mogły na własne oczy zobaczyć defilady, będą miały oczywiście możliwość obejrzenia jej przed ekranami telewizorów.

Defilada Wojskowa 2019 - TRANSMISJA TV. Gdzie i o której oglądać?

Transmisję z defilady będzie można standardowo obejrzeć w TVP1. Telewizja Polska na 15 sierpnia zaplanowała pokazanie dwóch odcinków - pierwszy rozpocznie się o godzinie 11:40, a drugi o godzinie 14:00. 

Defilada Wojskowa 2019 - online. Gdzie i o której oglądać?

Osoby, które nie mają możliwości obejrzenia defilady z okazji Święta Wojska Polskiego przed ekranami swoich telewizorów, mogą zobaczyć transmisję w internecie za pośrednictwem platformy WP Pilot.

NAJNOWSZE