Cztery żywioły - Lampiony: kiedy premiera serialu na podstawie kryminału Katarzyny Bondy?

2020-02-27 16:45
Katarzyna Bonda
Autor: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Kryminał należy w Polsce do zdecydowanie najpopularniejszych gatunków - zarówno jeśli chodzi o książki, jak i o seriale. Bardzo popularne stają się także ekranizacje powieści kryminalnych, czego przykładem są chociażby seria Remigiusza Mroza o Chyłce na TVN, Żmijowisko Wojciecha Chmielarza na Canal+ czy też Ślepnąć od świateł Jakuba Żulczyka na HBO. Niebawem doczekamy się premiery serialu, który powstanie na podstawie powieści Katarzyny Bondy - Lampiony z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej.

Cztery żywioły - Lampiony: kiedy premiera i co już wiadomo o serialu na podstawie kryminału Katarzyny Bondy? Bonda już od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek. Na koncie ma kilkanaście książek, a niemal każda z nich z miejsca staje się bestsellerem. Czy serial na podstawie Lampionów stanie się hitem?

Cztery żywioły - Lampiony: o czym jest?

Lampiony to w kolejności trzecia z czterech książek z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej stworzonej przez Katarzynę Bondę. Pierwsza z nich, Pochłaniacz, ukazała się w 2014, a czwarta, Czerwony pająk - w 2018 roku. Powieść Lampiony, która odnosi się do żywiołu powietrza, ukazała się w 2016 roku. Bohaterka serii Sasza Załuska jest policjantką, która w powieści Lampiony zostaje oddelegowana do Łodzi. W mieście dochodzi do pożarów, groźnych aktów homofobii i rasizmu, a także wielu innych licznych przestępstw, których sprawców nie da się uchwycić.

Cztery żywioły - Lampiony: kiedy premiera w TVN?

O tym, że powstaje serial na podstawie jednej z powieści, poinformowała na Instagramie sama autorka. Co więcej, Katarzyna Bonda nie zdradziła dokładnego tytułu produkcji, a to, o którą z książek chodzi, można wywnioskować jedynie z grafiki, jaką zamieściła razem z postem. Na facebookowym profilu platformy Player pojawiło się wideo z zapowiedziami nadchodzących produkcji, z którego wynika, że serial na podstawie powieści Bondy ukaże się już wiosną 2020 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, nie wiadomo także, czy i kiedy produkcja ma szansę trafić na antenę TVN.

NAJNOWSZE