“Czas krwawego księżyca” online: gdzie i kiedy obejrzeć film Martina Scorsese?

i

Autor: Apple TV+ “Czas krwawego księżyca” online: gdzie i kiedy obejrzeć film Martina Scorsese?

Warto obejrzeć

“Czas krwawego księżyca” zmierza do streamingu. Kiedy premiera w Apple TV+?

2024-01-05 13:31

“Czas krwawego księżyca” to najnowsze – i powszechnie chwalone – dzieło Martina Scorsese z genialnymi rolami Leonardo DiCaprio, Roberta De Niro i Lily Gladstone. Adaptacja książki Davida Granna jest jednym z najmocniejszych ogniw tegorocznego sezonu nagród, więc jeśli przegapiliście kinowe seanse, z pewnością zainteresuje was fakt, że film już wkrótce trafi do streamingu – podano dokładną datę premiery w Apple TV+.

“Czas krwawego księżyca” – premiera online już wkrótce. Film zmierza do Apple TV+

Choć “starzy hollywoodzcy wyjadacze” mają tendencję do pogardy względem serwisów streamingowych, “Czas krwawego księżyca” Martina Scorsese z założenia powstał z myślą właśnie o Apple TV+. Film, będący adaptacją książki non-fiction autorstwa, Davida Granna debiutował na festiwalu w Cannes (gdzie został bardzo entuzjastycznie przyjęty), a następnie w październiku trafił do kin. Teraz zaś zmierza do sieci, w sam raz na tegoroczny sezon nagród. Premierę online wyznaczono bowiem na 12 styczna.

Najciekawsze filmowe premiery stycznia. Co warto obejrzeć w tym miesiącu?

“Czas krwawego księżyca” – o czym opowiada film Martina Scorsese i kto znalazł się w obsadzie?

W trakcie seansu poznajemy historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło u siebie złoża ropy naftowej. Wkrótce po tym, miejscowi zaczęli padać ofiarami tajemniczych morderstw, co przyciągnęło uwagę nowopowstałego FBI. Agenci, którzy podjęli się rozwiązania zagadki, nie spodziewali się, że właśnie trafili na trop jednego z najmroczniejszych spisków w dziejach Stanów Zjednoczonych.

Za reżyserię odpowiada oczywiście Martin Scorsese, który pracował na bazie scenariusza Erica Rotha, mającego w dorobku skrypty do “Forresta Gumpa” i “Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”. W obsadzie znaleźli się zaś:

“Czas krwawego księżyca” zgarnął dotąd siedem nominacji do Złotych Globów, w tym z najważniejsze kategorie. W wyścigu oscarowym również z całą pewnością będzie stanowił mocnego kandydata.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Ed Skrein i Sofia Boutella: Zack Snyder to marzenie każdego aktora? Rozmawiamy z główną obsadą “Rebel Moon”