Cruella

i

Autor: Disney/Ferrari Press/East News

Cruella 2 powstanie! Kiedy kolejna część filmu z Emmą Stone?

2021-08-16 12:31

Film Cruella w reżyserii Craiga Gillespie to kolejna produkcja przedstawiająca postać demonicznej Cruelli de Vil z kart powieści 101 dalmatyńczyków autorstwa Dodie Smith. Tym razem jednak mieliśmy okazję poznać losy Cruelli zanim stała się ona ikoną świata mody, opętana chęcią stworzenia futra z nakrapianych psów. Film wszedł na ekrany kin 28 maja 2021 roku, tego samego dnia miała miejsce również premiera na niedostępnej jeszcze w Polsce platformie Disney+.

Cruella spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno przez widzów, jak i krytyków filmowych. O filmie mówi się też sporo w kontekście nadchodzących Oscarów - przede wszystkim ze względu na kostiumy, za które odpowiada dziesięciokrotnie nominowana do tej statuetki Jenny Beavan. Nic więc dziwnego, że zaledwie kilka miesięcy po premierze Cruelli oficjalnie potwierdzono, że film doczeka się kontynuacji.

Cruella 2 powstanie! Kiedy kolejna część filmu z Emmą Stone?

Jak podaje serwis Deadline, Emma Stone wcielająca się w główną bohaterkę, podpisała już kontrakt z Disneyem na drugą cześć Cruelli. Film, który jednocześnie dystrybuowany był w kinach i na platformie Disney+, zarobił wystarczająco dużo, aby twórcy zdecydowali się na kontynuację. Spekulacje o tym, że kolejna część Cruelli powstanie, pojawiały się zresztą już od premiery pierwszej części - zwłaszcza biorąc pod uwagę dośc otwarte zakończenie filmu. Jak na razie wiadomo jedynie, że za kamerą stanie ten sam reżyser. Premiera filmu póki co planowana jest na 2023 rok. Nie wiadomo jeszcze, czy odbędzie się ona zarówno w kinach, jak w i streamingu. Gdyby produkcja trafiła również na Disney+, na tej platformie prawdopodobnie będą mieli możliwość obejrzenia jej również polscy widzowie - serwis ma rozpocząć działalność na polskim rynku w 2022 roku.

ESKA Budzi Na Śniadanie