Cicha noc w TVN. Kiedy i o której oglądać film z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej?

2019-12-10 22:05 kw
Cicha noc
Autor: materiał prasowy

Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek oraz Arkadiusz Jakubik to gwiazdy fabularnego debiutu Piotra Domalewskiego Cicha noc. Film był jedną z najbardziej oczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Odniósł tam wielki sukces: zdobył m.in. Wielką Nagrodę Złote Lwy, nagrodę za główną rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) oraz Nagrodę Dziennikarzy. Już wkrótce film zostanie wyemitowany na antenie TVN. Kiedy i o której będzie można go obejrzeć?

Cicha noc w TVN. Kiedy i o której oglądać film z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej? Cicha noc to pełnometrażowy debiut Piotra Domagalskiego, który zdobył podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dwa Złote Lwy – w kategorii Najlepszy film w roku 2017 oraz Najlepsza pierwszoplanowa rola męska. Produkcja opowiada historię Wigilii Bożego Narodzenia jednej z rodzin mieszkającej na polskiej prowincji. Wydarzenia, do których dochodzi podczas tej nocy, zmieniają na zawsze życie członków rodziny.

Cicha noc - fabuła

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

Cicha noc w TVN

Film Cicha noc premierowo w TVN w czwartek 19 grudnia o godz. 22:30

NAJNOWSZE