Bolivar

i

Autor: materiały prasowe TVP Bolivar - kolumbijski serial o słynnym przywódcy.

Bolivar 11, 12, 13, 14 streszczenie. Simon bierze ślub z Maria Teresą

2022-06-29 13:24

Bolivar to nowy serial, który będą mogli obejrzeć widzowie TVP1. To idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają telenowele kostiumowe. Bolivar opowiada o losach słynnego przywódcy z Ameryki Południowej. Warto obejrzeć kolejne epizody, ponieważ będzie dużo się działo. Przeczytaj streszczenia odcinków.

Bolivar to serial, który będzie można oglądać na antenie TVP1 od poniedziałku do niedzieli o godzinie 20:35 lub 21:00. Cztery kolejne odcinki zostaną wyemitowane w dniach 30 czerwca, 1 lipca, 2 lipca i 3 lipca. Co się w nich wydarzy? Mamy dla was streszczenie epizodów 11, 12, 13 i 14.

ZOBACZ TAKŻE: Bolivar - ile odcinków liczy i kiedy oglądać w TVP1?

Bolivar - odcinek 11 streszczenie

Bolivar odkrywa, że Lucia była autorką pisanych do niego listów. Wybacza jej jednak i udaje mu się pożegnać z ukochaną Marią Teresą. Gwardia Królewska depcze mu po piętach, więc postanawia wyjechać na jakiś czas do Francji. Rok później Simon bierze ślub z Maria Teresą. Pan Bernardo nie jest zachwycony, ale pomału zaczyna przekonywać się do zięcia. Państwo młodzi udają się statkiem do Wenezueli. Tymczasem, na hacjendzie San Mateo nie dzieje się najlepiej. Postępuje choroba psychiczna Pabla Clemente. Jego żona, Maria Antonia, postanawia przenieść się z dziećmi do Caracas. Carlos postanawia sprzedać Mateę. Dziewczyna na próżno próbuje uciec.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Bolivar - odcinek 12 streszczenie

Simon i Maria Teresa płyną do Wenezueli. Podczas podróży poznają nowego sędziego, który został wysłany przez króla, by objąć posadę w Caracas. Maria Teresa przez nieuwagę schodzi pod pokład statku, gdzie są przewożeni więźniowie. Jeden z nich grozi jej nożem. Simon wybawia ją z opresji. Państwo młodzi szczęśliwie dopływają do Wenezueli. Simon odkrywa, że Carlos wyprzedaje niewolników i rujnuje plantację. Postanawia temu zaradzić. Rodzina ma liczne kłopoty, nie tylko finansowe. Stan Pabla Clemente znacznie się pogarsza i jego żona, Maria Antonia, pakuje manatki i wyjeżdża do Caracas.

Bolivar - odcinek 13 streszczenie

Dzięki pomocy nowego sędziego, Simon Bolivar odzyskuje prawo do majątków ziemskich, które próbował nielegalnie sprzedać jego wuj Carlos. Simon chce założyć plantację mało jeszcze znanej w Wenezueli kawy. Młody sędzia zakochuje się w siostrze Simona, Marii Antonii, której mąż coraz bardziej pogrąża się w chorobie psychicznej. Maria Teresa zamierza wykupić od okrutnego właściciela młodą niewolnicę Mateę, sprzedaną przez wuja na sąsiednią plantację.

Bolivar - odcinek 14 streszczenie

Maria Teresa, ukochana żona Simona Bolivara, która przyjechała z nim do Wenezueli z Hiszpanii, zapada na tropikalną chorobę. Miejscowi medycy diagnozują żółtą febrę, na którą nie znają lekarstwa. Zrozpaczony Simon postanawia płynąć z chorą statkiem do Stanów Zjednoczonych. Niepoczytalny Pablo Clemente, mąż Marii Antonii, wyrusza z szablą do Caracas na poszukiwanie żony. Na leśnej drodze na jego powóz napadają bandyci.