Archiwista - o czym będzie nowy serial kryminalny TVP?

2019-11-18 14:43 kw
Henryk Talar
Autor: wbf

Thrillery oraz seriale kryminalne biją w naszym kraju rekordy popularności. Polscy widzowie uwielbiają oglądać produkcje, które wywołują dreszczyk emocji. Nic dziwnego, że Telewizja Polska postanowiła wzbogacić swoją ofertę o nowy serial kryminalny. Już wkrótce światło dzienne ujrzy Archiwista, w którym w rolach głównych zobaczymy Henryka Talara, Mirosława Zbrojewicza czy też Marię Gładkowską. O czym będzie nowa produkcja TVP?

Archiwista - o czym będzie nowy serial kryminalny TVP? Telewizja Polska stale powiększa swoją ofertę programową, aby trafiać do coraz większej liczby odbiorców. Stacja może pochwalić się takimi produkcjami jak Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe czy też M jak miłość. Okazuje się, że już wkrótce na ekranach naszych telewizorów zadebiutuje nowy serial kryminalny TVP - Archiwista. O czym będzie?

Archiwista - fabuła

Serial opowie historię Henryka Mikosa - emerytowanego pracownika archiwum, obdarzonego niezwykłą inteligencją oraz nieprawdopodobną pamięcią. Dzięki swoim umiejętnościom będzie w stanie rozwiązać niewyjaśnione sprawy kryminalne sprzed lat. Pomagać mu przy tym będzie młoda policjantka Zuza, która przypadkowo trafi do archiwum, a od razu zaangażuje się w śledztwa. W każdym odcinku widzowie poznają historię innego zabójstwa, które jest zainspirowane autentycznymi, nierozwiązanymi dotąd przestępstwami.

Archiwista - obsada

W głównego bohatera - Henryka Mikosa wcieli się Henryk Talar. Policjantkę Zuzię zagra z kolei Paulina Gałązka. Oprócz nich na ekranie zobaczymy również takich aktorów jak:

  • Mirosław Zbrojewicz
  • Rafał Mohr
  • Maria Gładkowska
  • Sylwia Juszczak-Krawczyk
  • Beata Fido
  • Mateusz Kmiecik
  • Angelika Kurowska

Archiwista - kiedy premiera?

Archiwista zadebiutuje na antenie TVP1 już 10 stycznia 2020 roku. Nowe odcinki serialu będzie można oglądać w każdy piątek, o godzinie 21:15.

NAJNOWSZE