39 i pół tygodnia - czy Darek Jankowski umrze? Jak się skończy ta historia?

2019-09-08 18:03
39 i pół tygodnia
Autor: Materiały Prasowe

39 i pół to serial już niemal kultowy, ponad 10 lat temu, gdy debiutował na antenie TVN, losy Darka Jankowskiego śledzili przed telewizorami praktycznie wszyscy. Stacja postanowiła nakręcić ciąg dalszy serialu, a na ekranach ponownie pojawią się dobrze nam znani bohaterowie. W życiu Darka pozornie nic się nie zmieniło. Dobiegający 50 wieczny chłopiec wciąż mieszka z dwiema kobietami jego życia – (byłą) żoną, Anką i dorastającą córką – Zosią.

39 i pół tygodnia - czy Darek umrze? Czy uda mu się pokonać chorobę? W nowych odcinkach serialu Darek Jankowski otrzyma od lekarzy straszliwą diagnozę - wykryto u niego guza mózgu, a tytułowe 39 i pół tygodnia to czas, jaki mu pozostał. Mężczyzna jednak nie będzie w stanie pogodzić się z chorobą i będzie próbował zrobić wszystko, aby zyskać więcej czasu.

39 i pół tygodnia - czy Darek umrze?

Darek nie potrafi pogodzić się z wyrokiem, który usłyszał od lekarzy. Na własną rękę postanawia dowiedzieć się, czy jest zdrowy, a jeśli nie – jak może pozbyć się guza. Nie mówi nic swoim najbliższym. Odwiedza kolejnych ekspertów, którzy swoimi niekonwencjonalnymi metodami mają go wyleczyć. Czy zdążą, zanim upłynie 39 i pół tygodnia?

Prawdopodobieństwo, że scenarzyści rzeczywiście zdecydowali się na uśmiercenie Darka, jest bardzo nikłe. Przede wszystkim dlatego, że uśmiercanie głównych bohaterów w serialach czy filmach nie jest specjalnie popularnym zabiegiem, chociaż, oczywiście, zdarzają się wyjątki. Drugi argument przemawiający za tym, że Darkowi jednak uda się pokonać chorobę, jest nieco bardziej prozaiczny. Uśmiercenie głównego bohatera zablokowałoby twórcom możliwość nakręcenia kolejnych odcinków, a, jak widać, wznowienie serialu możliwe jest nawet po 10 latach! Jednak o tym, jaki los Darkowi przewidzieli scenarzyści, dowiemy się prawdopodobnie bliżej końca sezonu, który składa się z 10 odcinków. 

NAJNOWSZE