365 dni 2 część - reakcje zagranicznych widzów na temat kontynuacji filmu Blanki Lipińskiej. Jest aż tak źle?

2021-05-17 15:47 Adrian Rybak
365 dni
Autor: Everett Collection/East News

365 dni to film, który otworzył polskim produkcjom drogę do podbijania międzynarodowych rynków. Popularność na Netflixie była tak duża, że zdecydowano się na nakręcenie kontynuacji. Informacja na ten temat dotarła już poza granice naszego kraju. Reakcje mogą niektórych zaskoczyć. Czy film faktycznie jest tak lubiany na świecie?

365 dni to film na podstawie powieści popularnej pisarki Blanki Lipińskiej. Ekranizacja najpierw trafiła do polskich kin, jednak z powodu pandemii koronawirusa postanowiono udostępnić produkcję w serwisie VOD Netflix. W taki sposób film trafił do zagranicznych odbiorców i stał się hitem na całym świecie. Dotarł także na pierwsze miejsce najchętniej oglądanych filmów na Netflixie w Stanach Zjednoczonych. Niedawno poinformowano, że powstanie druga część 365 dni, która także powstanie na podstawie twórczości Blanki Lipińskiej. Informacja szybko rozpowszechniła się po świecie, ale jak widać, nie każdego ucieszyła. "Najgorszy film w historii", "tego nie da się oglądać", "nikt nie prosił" - to tylko niektóre z komentarzy, które można było przeczytać na Twitterze. Wiele więc wskazuje na to, że choć film obejrzały miliony osób, nie przypadł do gustu szerokiej publiczności.

365 dni - druga część

365 dni doczeka się kontynuacji. Wiadomo także, że podobnie jak pierwsza część, film powstanie na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Druga książka z sagi nosi tytuł Ten dzień. Nie wiadomo jednak, czy film również będzie nosił taką nazwę. Blanka Lipińska ma być także zaangażowana w produkcję ekranizacji.

365 dni - obsada

W hitowej produkcji występują Anna-Maria Sieklucka, Michele Morrone, Bronisław Wrocławski, Otar Saralidze, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Gianni Parisi, Mateusz Łasowski, Andrea Batti, Natalia Janoszek, Łukasz Choroń, Sandra Majka, Dawid Baran i Tomasz Mandes.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE