Burze nad Polską, Radar burz online. Sprawdź, gdzie jest burza w regionie

2020-06-21 8:40

Gdzie jest burza? Można to sprawdzić w prosty sposób. Radar burzowy online to narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, jaka jest aktualna pogoda w Twoim regionie. Na początku czerwca IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami m.in. w Białymstoku i województwie podlaskim. Dowiedz się więcej na bialystok.eska.pl!

Wataha wilków nagrana na drodze

Radar burz online. IMGW: Pogoda w Białymstoku i Podlaskiem [10.06.2020]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w Białymstoku ostrzega: w całym województwie podlaskim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu. Miejscami spadnie od 20 mm do nawet 30 mm deszczu. Porywy wiatru mogą sięgać do 65 km/h. Według IMGW może też spaść grad.

Od 8 czerwca nowy rozkład jazdy autobusów BKM w Białymstoku [GODZINY, ZMIANY]

Pogoda na czerwiec 2020 - podlaskie

Pogoda: 8 czerwca 2020 - podlaskie

Prognozy portalu pogodynka.pl na 8 czerwca są nieco łagodniejsze. W Białymstoku od godz. 11 przewiduje się lekkie opady deszczu, które nasilą się prawdopodobnie około godziny 17. Niestety stan zachmurzenia i zagrożenie burzami utrzyma się i również we wtorek (9 czerwca) czeka nas załamanie pogody. Temperatura odczuwalna w Białymstoku.

W poniedziałkowe popołudnie na terenie kraju ponownie mogą pojawić się burze. Ich przebieg powinien być zbliżony do sytuacji z niedzieli. Największe szanse na ich wystąpienie w naszym regionie przypadnie na godziny późno wieczorne oraz w pierwszej części nocy. W trakcie ich przechodzenia spodziewać się należy opadów od 15 do 30 mm oraz porywów wiatru do 80 km/h.

Pogoda: 9 czerwca 2020 - podlaskie

Zgodnie z prognozami IMGW we wtorek, 9 czerwca, w całym województwie podlaskim znowu przewidywane są burze. Średnia odczuwalna temperatura tego dnia wyniesie 22 stopnie Celsjusza i sięgać może do 27 stopni. Region północno-wschodniej Polski będzie najcieplejszy w całym kraju. Deszczowa aura prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez kilka dni. Warunki biometeorologiczne będa niekorzystne.

Pogoda: 12 czerwca 2020 - podlaskie

W piątek, 12 czerwca, temperatura w Białymstoku wyniesie 31 stopni Celsjusza. Przez cały dzień utrzyma się bezchmurne niebo. Nocą termometry pokażą do 18 kresek.

Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie dość niskie - wyniesie 995 hPa. Wiatr powieje z północnego-wschodu i wschodu ze średnią prędkością 4 m/s.

Gdzie jest burza? Radar burz online - czerwiec 2020

Gdzie jest burza w Podlaskiem i innych regionach Polski, można sprawdzić, wykorzystując radar burz online. To narzędzie pomaga na bieżąco śledzić sytuację pogodową w Polsce.

Radar burzowy online. Jak działa?

Chcesz wiedzieć, gdzie jest burza? To proste. Skorzystaj z radaru burz online udostępnionego przez serwis blitzortung.org, który na bieżąco aktualizuje mapę burz. Radar burz na żywo to narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób przesuwają się chmury burzowe, kiedy nadciągną nad Twój region lub czy go ominą. W ten sposób na bieżąco śledzisz, gdzie jest burza.

Gdzie jest burza? Ta aplikacja pomoże Ci sprawdzić, czy w Twojej okolicy będzie grzmiało

Radar burz online poniżej:

– Radar burz pozwala zlokalizować, gdzie jest burza dziś na aktualnej mapie – czytamy w serwisie skyradar.pl. – Ukazuje zjawiska atmosferyczne wskazujące na występowanie warunków burzowych: błyskawice i grzmoty, wyładowania, pioruny, chmury burzowe, ulewne deszcze, nawałnice oraz gradobicie. To tzw. mapa wyładowań pokazująca, gdzie występuje burza.

Radar burz online a radar meteorologiczny

Radar burz online działa podobnie jak radar meteorologiczny. Różnica polega oczywiście na wykorzystaniu technologii. Radaru meteorologicznego używa się do obserwacji następujących wskaźników opadów:

  • położenia,
  • intensywności,
  • rodzaju,
  • ruchu.

Danych używają meteorolodzy w prognozowaniu przyszłego położenia i intensywności opadów. Ogólna zasada działania radarów meteorologicznych oraz ich budowa są podobne jak innych rodzajów radarów, zaś parametry i sposób wykonywania pomiarów (długość fali, rozdzielczość, zasięg, strategia skanowania itd.) zostały dostosowane do pomiarów obiektów meteorologicznych.

Radar burz online to narzędzie pozwalające śledzić na żywo, gdzie jest burza, niewymagające ingerencji człowieka. Może z niego korzystać każdy z nas.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE