Od 8 czerwca nowy rozkład jazdy autobusów BKM w Białymstoku [GODZINY, ZMIANY]

2020-06-08 6:21
Rozkład jazdy autobusów BKM w Białymstoku. Zmiany od czerwca 2020
Autor: UM Białystok Rozkład jazdy autobusów BKM w Białymstoku. Zmiany od czerwca 2020

Od poniedziałku (8 czerwca) zmieniają się rozkłady jazdy autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Liczba kursów wzrośnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Nowe rozkłady będą obowiązywały co najmniej do końca sierpnia.

Spis treści

  1. Zmiany w rozkładzie autobusów BKM od 8 czerwca
  2. Białystok. Jak jeżdżą autobusy od czerwca 2020?
  3. Jak kursują autobusy 12 czerwca po Bożym Ciele?
  4. Nowy portal pasażera BKM
Rzucił butelką i rozbił w autobusie szybę

Zmiany w rozkładzie autobusów BKM od 8 czerwca

Do tej pory autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej jeździły według rozkładu sobotniego. Od poniedziałku, 8 czerwca, wrócił rozkład obowiązujący w dni robocze. Oznacza to, że autobusy będą jeździły częściej i w innych godzinach niż od marca 2020.

Od poniedziałku, 8 czerwca, na białostockie ulice wyjedzie więcej autobusów. Zmieniają się rozkłady jazdy w Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Nowe będą obowiązywały na 24 liniach: 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 100, 101, 108.

Zabytkowy "ogórek" wyrusza w trasę po Białymstoku. Pokaże go telewizja

Zmiany w pierwszej kolejności mają zapewnić obsługę pasażerów dojeżdżających i wracających z pracy oraz szkoły, dlatego więcej autobusów będzie kursowało od godziny 5 do 9 rano, i po południu od 13 do 17.

– Coraz więcej osób wraca do pracy i chcemy ułatwić im dojazdy oraz powroty. Poza tym 8 czerwca zaczynają się matury. Zależy nam na tym, żeby młodzież, która do tej pory uczyła się zdalnie, mogła spokojnie dojechać na egzaminy – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Białystok. Jak jeżdżą autobusy od czerwca 2020?

Aktualny rozkład jazdy BKM można sprawdzić na stronie www.komunikacja.bialystok.pl oraz w aplikacji mobilnej „Rozkłady jazdy MMPK”. Nowe rozkłady od poniedziałku (8 czerwca) wywieszone zostaną także na przystankach.

Od momentu ogłoszenia przez władze państwowe stanu pandemii oraz wprowadzenia ograniczeń w poruszaniu się i maksymalnej liczby przewożonych pasażerów, rozkłady jazdy były zmieniane czterokrotnie.

Jak kursują autobusy 12 czerwca po Bożym Ciele?

Boże Ciało w 2020 roku przypada 11 czerwca. W piątek, 12 czerwca, autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą kursowały według rozkładu sobotniego. 

Nowy portal pasażera BKM

Urząd Miejski poinformował także, że mieszkańcom udostępniono już nowy portal pasażera Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Można w nim m.in. doładować e-portmonetkę. Portal zastąpił dotychczasowy serwis zakupu biletów przez internet.

Nowy portal pasażera BKM znajduje się na stronie www.ekarta.bialystok.pl. Żeby móc z niego korzystać trzeba dokonać prostej rejestracji poprzez podanie adresu e-mail i hasła, a następnie przypisać do konta kartę miejską i płatniczą (opcjonalne).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE