W tym roku zielonogórscy studenci wyruszą podczas Bachanaliów parostatkiem w piękny rejs

2020-02-10 15:46
Bachanalia
Autor: Dorota Gut

Największa studencka impreza tego roku zbliża się wielkimi krokami, a Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego odkrywa coraz więcej kart. Bachanalia w tym roku będą obchodziły swoje 50-te urodzin. Z tego powodu pojawi się kilka nowości oraz zmian. Impreza połączy pokolenia. W maju odbędzie się wielki zjazd absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W tym roku studenci będą obchodzili swoje święto w dniach 18.05-23.05. Na kilka dni klucz do miasta prezydent Zielonej Góry odda studentom. Tegoroczna impreza będzie miała wyjątkowy charakter. Bachanalia będziemy świętować po raz 50-ty. Oznacza to kilka zmian. Jedną z nich będzie zjazd absolwentów. Na uczelni pojawią się mieszkańcy, którzy ostatnie egzaminy zdawali kilkadziesiąt lat temu.

Na koncerty też wybierzemy się w inne dni. Tym razem muzyki na stadionie przy ul. Wyspiańskiego posłuchamy w piątek (22.05) i w sobotę (23.05). Znamy już dwóch wykonawców. Do Zielonej Góry przyjedzie rockowa kapela "Łydka Grubasa". Po raz pierwszy dla studentów w naszym mieście zagra też Krzysztof Krawczyk.

Polecany artykuł:

Turniej Mortal Kombat

W sobotę przed koncertami będzie miał miejsce też zlot Food Trucków. Oczywiście wcześniej nie zabraknie takich wydarzeń jak tradycyjne grillowanie na kampusie B, czy Parada Bachanaliowa. Po raz kolejny zmierzą się też ze sobą domy studenckie w Zmaganiach Akademickich.

Parlament Studencki na dniach ogłosi kolejnych wykonawców. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE