Eurowizja 2024

Eurowizja 2024 - domagano się jej dyskwalifikacji. Teraz to jedna z faworytek do zwycięstwa

2024-05-10 22:50

Tuż przed drugim półfinałem została wybuczana przez publikę. Wielu domagało się dyskwalifikacji reprezentantki Izraela, na wzgląd tego, co dzieje się na świecie. Okazuje się, że Eden Golan jest jedną z faworytek i ma ogromną szansę na zwycięstwo w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eden Golan to reprezentantka Izraela w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. Eden zaprezentowała się z piosenką "Hurricane" podczas drugiego półfinału, 9 maja 2024 roku. Spora część osób domagała się jej dyskwalifikacji, ponieważ oliwy do ognia dolało miejsce, w którym się wychowała. Teraz jest faworytką. Jakie szanse na wygraną ma Izrael?

Eurowizja 2024: wyniki drugiego półfinału 9.05.2024. Kto awansował do finału konkursu?

Eden Golan jest faworytką do zwycięstwa na Eurowizji 2024

Udział Izraela w Eurowizji 2024 wywołał całkiem spory bojkot. Eden Golan to reprezentantka Izraela, która jest pochodzenia izraelskiego, ale wychowała się w Rosji. Właśnie to zestawienie dało jej miano najbardziej kontrowersyjnej uczestniczki. Eden została wybuczana podczas swojego występu w drugim półfinale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. Chociaż większość osób domagała się dyskwalifikacji Golan z konkursu, okazuje się, że to ona ma właśnie szansę na zwycięstwo. Eksperci oszacowali, że reprezentantka Izraela i jej piosenka "Hurricane" ma aż 24% szans na wygraną, co daje jej aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji. Na pierwszym miejscu znajduje się Chorwacja. Eksperci oszacowali, że ma aż 39% szans na zwycięstwo. Top 5 aktualnego zestawienia w szansach na wygraną, prezentuje się następująco:

  1. Chorwacja - 39% szans
  2. Izrael - 24% szans
  3. Szwajcaria - 11% szans
  4. Francja - 6% szans
  5. Irlandia - 4% szans

Jaki wynik będzie ostatecznie i kto wygra na Eurowizji 2024? Tego widzowie i fani dowiedzą się już 11 maja. To właśnie wtedy odbędzie się wielki finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Reprezentantka Izraela wybuczana na Eurowizji 2024. W telewizji wyciszono publiczność

Eurowizja 2024 - Finał

W finale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji zaprezentuje się 26 państw: Szwecja, Ukraina, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Izrael, Litwa, Hiszpania, Estonia, Irlandia, Łotwa, Grecja, Wielka Brytania, Norwegia, Włochy, Serbia, Finlandia, Portugalia, Armenia, Cypr, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Gruzja, Francja oraz Austria. Koncert będzie transmitowany w TVP1, TVP Polonia oraz na platformie TVP VOD. Rozpocznie się o godzinie 21:00. Wszystkie transmisje będą również dostępne na oficjalnym kanale YouTube "Eurovision Song Contest".

Eurowizja 2024 - kolejność występów w finale. Pełna lista finalistów

Eurowizja 2024 - główni faworyci do zwycięstwa