Gwiazdy

Eurowizja 2024 - Angelina Mango z Włoch wygra konkurs? Młoda piosenkarka może pójść w ślady Måneskin

2024-05-10 22:45

Angelina Mango reprezentuje Włochy na Eurowizji 2024. Na wielkiej scenie wystąpi z piosenką "La noia", z którą wygrała już Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo. Jeśli wierzyć przewidywaniom fanów i ekspertów, to ona będzie jedną z głównych kandydatek do zwycięstwa. Czy da Włochom trofeum zaledwie 3 lata po wygranej Måneskin?

Eurowizja 2024 wywołuje wiele emocji. Wszyscy fani wydarzenia zastanawiają się, kto będzie następcą Loreen i sięgnie po upragnione trofeum. Jednym z krajów, które zawsze liczy się w ostatecznej walce o zwycięstwo, są Włochy. Nic dziwnego, ponieważ telewizja RAI wysyła na konkurs największe gwiazdy z kraju. Reprezentant zawsze wybierany jest na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, który cieszy się ogromnym prestiżem i przyciąga największe nazwiska. W tym roku wygrała jednak świeża energia. Do Malmö z włoską flagą pojedzie Angelina Mango z przebojowym utworem "La noia". 22-letnia piosenkarka jest pierwszą od 8 lat kobietą, która jako solistka będzie reprezentowała Włochy na Eurowizji. 

Eurowizja 2024 - kto wygra? Oto główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja 2024 - główni faworyci do zwycięstwa

Angelina Mango - kim jest?

Angelina Mango urodziła się w 2001 roku. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej rodzice to piosenkarze Laura Valente i Giuseppe Mango. Od zawsze wiedziała, że chce być piosenkarką. W 2020 roku podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy i wydała minialbum "Monolocale". Rok później bezskutecznie próbowała wygrać konkurs debiutantów, na którym wybierani są uczestnicy festiwalu w San Remo. Popularność zdobyła po zajęciu 2. miejsca w popularnym reality show dla młodych talentów Amici di Maria De Filippi.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostały 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką "Tattoo".