Żona prezydenta Ukrainy opublikowała zdjęcia dzieci, które zmarły podczas ataku Rosji na Ukrainę. To wstrząsające

i

Autor: https://www.instagram.com/p/CaxNmSVsxUx/ Zdjęcie poglądowe

Żona prezydenta Ukrainy opublikowała zdjęcia dzieci, które zmarły podczas ataku Rosji na Ukrainę. To wstrząsające

2022-03-07 8:38

"Ile jeszcze dzieci musi umrzeć, aby rosyjskie wojska przestały strzelać i zgodziły się na humanitarne korytarze?" - pytała Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska na swoim Instagramie. Brakuje słów, by opisać emocje, jakie budzą wrzucone przez nią zdjęcia. Te historie powinny przetrwać i być przykładem dla przyszłych pokoleń.

To już kolejne dni inwazji Rosji na Ukrainę. W wyniku działań militarnych ginie ludność cywilna, a wśród niej również dzieci. Te historie wstrząsnęły światem. Żona prezydenta Ukrainy postanowiła opublikować w mediach społecznościowych fotografie, które chwytają za serce.

- Na Ukrainie zginęło już co najmniej 38 dzieci. A ta liczba może teraz wzrosnąć jeszcze bardziej z powodu ostrzału pokojowych miast! Jeśli Rosjanie mówią, że nie są w stanie wojny z ludnością cywilną, to pokażcie im te zdjęcia! - napisała na swoim Instagramie Ołena Zełenska. Wyraziła również życzenie, by fotografie te zobaczyły rosyjskie matki, by zrozumiały, co robią ich synowie na Ukrainie. Pierwsza dama Ukrainy zaapelowała również do NATO o zamknięcie przestrzeni powietrznej Ukrainy dla rosyjskich samolotów.