Znany gigant drogeryjny zamyka sklepy w Europie! Czy popularna sieć zniknie także z Polski?

2021-01-26 14:28
Douglas zamyka sklepy w Europie. Czy popularna sieć perfumerii zniknie także z Polski?
Autor: pexels.com Douglas zamyka sklepy w Europie. Czy popularna sieć perfumerii zniknie także z Polski?

Pandemia koronawirusa i związany z nią lockdown dają się we znaki zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorcom. Wiele firm, z powodu poniesionych strat, zamyka swoje lokale. Na taki krok zdecydował się jeden z perfumeryjnych gigantów. Mowa o niemieckiej sieci Douglas, która planuje zamknąć 500 sklepów stacjonarnych w całej Europie. Czy popularne drogerie znikną także z Polski? Szczegóły w artykule.

Douglas zamyka sklepy stacjonarne w Europie. Priorytet to sprzedaż internetowa

Kolejni przedsiębiorcy, z powodu pandemii, zmuszeni są do zamknięcia swoich lokali. Z polskiego rynku zniknęła już m.in. francuska marka odzieżowa Camaieu czy też Promod. Do firm, które postanowiły ograniczyć swoją działalność, dołączył także perfumeryjny gigant - Douglas.

Niemieckie media informują, że obecnie władze firmy Douglas prowadzą przegląd sieci oddziałów. Firma w wyniku analizy uznała, że chce skoncentrować się na sprzedaży w kanale internetowym - zaznaczają Wirtualne Media. Ma to pomóc zniwelować straty poniesione w wyniku pandemii koronawirusa. 

Douglas zamyka sklepy stacjonarne. Czy popularna sieć zniknie także z Polski?

Niemiecka sieć perfumeryjna Douglas szykuje się do zamknięcia 500 sklepów stacjonarnych w całej Europie. Redukcje mają dotyczyć przede wszystkim południowej Europy - szczególnie Włoch i Hiszpanii. Poza tym sieć planuje zakończyć działalność od 50 do 90 lokalizacji w Niemczech. Nie ma jednak żadnych informacji na temat planów wobec rynku polskiego.

Czytaj też: "Wspólne morsowanie bez majtek" z Anną Samusionek! Zaskakująca licytacja WOŚP

Lista perfumerii Douglas w Polsce. Które punkty są otwarte mimo obostrzeń?

W Polsce obecnie działają 145 perfumerie sieci Douglas. Jednak ze względu na obowiązujące do 31 stycznia obostrzenia otwartych jest tylko sześć punktów:

  • Toruń, Szeroka 24
  • Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 32-34
  • Gdynia, ul. Świętojańska 53
  • Zakopane, ul. Krupówki 14a
  • Warszawa, Dom Towarowy Junior Wars Sawa, ul. Marszałkowska 104/122
  • Warszawa, Galeria Skorosze, ul. Gen. F. Sławoja-Składkowskiego 4

Na otwarcie pozostałych trzeba poczekać do 1 lutego. Wówczas otwarte zostaną galerie handlowe, a razem z nimi pozostałe perfumerie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Otwarcie galerii handlowych 1 lutego! Ile osób może przebywać w sklepach?

ESKA XD #014
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze