Sklep

i

Autor: Pixabay.com

Znane sklepy zamykają tymczasowo swoje oddziały w Rosji

2022-03-03 13:32

Ikea ogłosiła w czwartek (3 marca), że zamyka tymczasowo wszystkie swoje sklepy w Rosji oraz wstrzymuje zaopatrzenie w Rosji oraz Białorusi. Na tym nie koniec. Tymczasowe zamknięcie swoich rosyjskich placówek zapowiedział też właściciel duńskiej marki Jysk.

W całej Polsce głośno na temat bojkotu rodyjskich produktów. O wykluczeniu ze swojej oferty produktów z Rosji poinformowały sieci handlowe takie jak Netto, Topaz, Rossmann. Podobnie postąpiły e-sklepy Barbora i Lisek. To, z jakiego kraju pochodzi dany artykuł, można sprawdzić m.in. na jego kodzie kreskowym. Trzeba być jednak ostrożnym. Ten kod wskaże nam tylko te produkty, które zostały wyprodukowane w Rosji, i to nie zawsze. Warto pamiętać, że własnością rosyjskiego kapitału są także przedsiębiorstwa, które produkują swoje towary poza granicami tego państwa 

Jednak na takich działaniach sklepy na całym świecie nie zaprzestały. Jak czytamy w wielu oświdczeniach w mediach społecznościpowych, Ikea  zamyka tymczasowo wszystkie swoje sklepy w Rosji oraz wstrzymuje zaopatrzenie w Rosji oraz Białorusi. 

"Wojna ma ogromny wpływ zarówno na ludzi, jak i powoduje poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw i warunkach handlowych, dlatego postanowiliśmy tymczasowo wstrzymać działalność IKEA w Rosji”

 - przekazała firma w oświadczeniu przesłanym agencji.

Ikea jest kolejną firma, która opuszcza te rynki.

Ikea to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz sprzedażą mebli, a także artykułów dekoracyjnych, założone przez Ingvara Kamprada w Szwecji.

O tymczasowym zamknięciu wszystkich 13 sklepów w Rosji zdecydowała też duńska sieć supermarketów dekoracyjnych Jysk. Szwedzka marka odzieżowa H&M także ogłosiła, że zawiesza tymczasowo sprzedaż w Rosji w związku z wojną w Ukrainie. W środę wieczorem rosyjska strona internetowa H&M była niedostępna dla klientów, którzy nie mogli składać zamówień online. Lista klepów robi się jednak znacznie dłuższa. 

Sonda
Obchodzisz Wielkanoc?
Skandaliczne zachowanie warszawskiej policjantki. Zerwała ukraińskie symbole narodowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE