Pingwin

i

Autor: pixabay.com

Znaleziono martwe pingwiny. Powód ich śmierci przyprawia o dreszcze!

2021-09-21 9:44

63 zagrożone afrykańskie pingwiny na plaży pod Kapsztadem nie żyją - donosi The Guardian. Przyczyna ich śmierci może dziwić i jednocześnie mrozić krew w żyłach. Zwierzęta umarły, ponieważ zostały zaatakowane przez... pszczoły. Miały sporo użądleń wokół oczu. Nie miały szans przetrwać.

Chronione ptaki zostały znalezione martwe w Simon's Town, małym miasteczku w pobliżu Kapsztadu, w których znajduje się kolonia pingwinów. Od razu zostały zabrane, aby przeprowadzić sekcję zwłok.

- Po testach znaleźliśmy użądlenia pszczół wokół oczu pingwinów. To bardzo rzadkie zjawisko. Można powiedzieć, że to przypadek. Na miejscu były również martwe pszczoły- powiedział w niedzielę David Roberts, weterynarz kliniczny z fundacji dla The Guardian. 

Obszar, na którym znajdowały się pingwiny pod ochroną, należy do Parku Narodowego. Pszczoły stanowią także część jego ekosystemu. 

Poinformowano również, że próbki z sekcji zwłok zostały wysłane do testów chorobowych i toksykologicznych.

- Nie stwierdzono żadnych zewnętrznych obrażeń fizycznych u żadnego z ptaków - napisano w oświadczeniu Parku Narodowego. 

Zmarłe w skutek użądlenia pszczół pingwiny afrykańskie, które zamieszkują wybrzeże i wyspy południowej Afryki, znajdują się na czerwonej liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, co oznacza, że grozi im wysokie ryzyko wyginięcia.

Raport z anteny 20.09, godz.10