Zmiana zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. Dowód tożsamości nie wystarczy!

i

Autor: pixabay.com Zmiana zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. Dowód tożsamości nie wystarczy!

Zmiana zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. Dowód tożsamości nie wystarczy!

2021-09-28 12:39

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Nie będzie można przekroczyć granicy państwa wyłącznie z dowodem tożsamości.

Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Wyjątkiem będą osoby posiadające status osoby osiedlonej lub tymczasowo osiedlonej w Wielkiej Brytanii, które uzyskały swój status na podstawie dowodu osobistego – w tym przypadku wjazd na podstawie dowodu osobistego będzie możliwy co najmniej do końca 2025 roku.

Przed wyjazdem należy upewnić się, czy dokument paszportowy jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Osoby posiadające status osoby osiedlonej powinny przekraczać granicę brytyjską na podstawie dokumentu tożsamości powiązanego ze swoim cyfrowym profilem osiedlonego. W przypadku zmiany dokumentu tożsamości należy niezwłocznie zaktualizować swoje dane logując się do swojego cyfrowego profilu osoby osiedlonej.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE