Robert Lewandowski

i

Autor: Tomasz Golla / Super Express Robert Lewandowski

Złota Piłka 2021 – Czy Lewandowski wygra z Messim? [DATA]

2021-11-29 9:13

Dotychczas żadnemu Polakowi nie udało się zdobyć Złotej Piłki. Chociaż na podium w tym plebiscycie było już dwóch Polaków: Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek. Faworytem bukmacherów na zdobycie tego tytułu jest obecnie Robert Lewandowski. Jego największym konkurentem jest Lionel Messi. Czy "Lewy" zdobędzie Złotą Piłkę i kiedy odbędzie się gala przeczytacie w artykule poniżej.

Złota Piłka – kiedy odbędzie się gala?

W zeszłym roku plebiscyt nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa. Taka decyzja organizatorów „France Football” spotkała się z dużą krytyką, zwłaszcza wśród fanów talentu Roberta Lewandowskiego, który w zeszłym roku był zdecydowanym faworytem w tym plebiscycie. W tym roku jego szanse na podium są również bardzo wysokie jednak w kuluarach mówi się także o innych sportowcach mających wysokie szanse na zdobycie tego tytułu i są to: Messi, Jorginho i Benzema.

Plebiscyt istnieje od 1956 r. i do tej pory żaden z Polaków nie zajął pierwszego miejsca w tym plebiscycie. Głosy na najlepszego piłkarza roku oddadzą dziennikarze sportowi z całego świata. W tym roku Lewandowski może się pochwalić znakomitymi wynikami indywidualnymi jednak, brakuje mu sukcesów drużynowych. Bo chociaż z Bayernem wywalczył mistrzostwo kraju to z powodu kontuzji szybko odpadł z Pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów. Także mecze z reprezentacją Polski nie dały mu wielu punktów mimo oddanych 3 goli w ramach tegorocznych mistrzostw Europy.

Pod względem wyników indywidualnych żaden z jego konkurentów nie ma takich wyników, jak on. W tym roku we wszystkich rozgrywkach Polak zdobył aż 64 bramki. Został on także po raz kolejny królem strzelców Bundesligi z wynikiem 41 goli. Wynik ten zapewnił mu także nagrodę Złotego Buta – czyli trofeum dla najskuteczniejszego piłkarza lig europejskich. Czy indywidualne sukcesy Lewandowskiego wystarczą, by zdobyć złota piłkę przekonamy się jeszcze dziś.

Gala z wręczenia nagród rozpocznie się dziś (29 listopada) w Paryżu o godzinie 20.30. Zwycięzcę poznamy najprawdopodobniej w okolicach godziny 22.00. Czy tym razem "Lewemu" jako pierwszemu Polakowi uda się zdobyć Złotą piłkę? Dowiemy się już wkrótce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Bayern Monachium ZABLOKOWAŁ występ Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami?! | Futbologia
Sonda
Kto zdobędzie Złotą Piłkę?