Zima w Polsce: Mróz, gołoledź i fatalne warunki do jazdy. Nawet - 22 stopnie w nocy!

2021-02-18 18:16 STAN SM
Zima w Polsce: Mróz, gołoledź i fatalne warunki do jazdy
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zima w Polsce: Mróz, gołoledź i fatalne warunki do jazdy

Siarczysty mróz na wschodzie, gołoledź w większości regionów, i... fatalne warunki do jazdy! Prawie cała Polska w pogodowych alertach! Póki co to ostrzeżenia pierwszego stopnia. Sprawdź mapę alertów wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dowiedz się o wypadkach, korkach i innych utrudnieniach w Polsce.

Nawet -22 stopnie!

Wieczorem i w nocy najzimniej będzie na wschodzie kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązują na:

  • Podlasiu,
  • Warmii
  • i Mazurach,
  • wschodniej części Mazowsza,
  • na Lubelszczyźnie.

- Tam spadki temperatury nawet do - 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze do -15 stopni Celsjusza - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie i dodaje, że w najbliższych godzinach ślisko i niebezpiecznie będzie zwłaszcza na południu kraju. - Przez topnienie pokrywy śnieżnej mamy do czynienia z gołoledzią. Ta woda w tej chwili zamarza i to może powodować śliskość na drogach. Ostrzeżenia przez gołoledzią zostały wydane dla województwa małopolskiego, ale też dla zachodniej części podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz dla wschodniej części województwa śląskiego.

Jaka pogoda 19.02.?

Nad ranem mieszkańcy północnej, centralnej i wschodniej części Polski muszą liczyć się z marznącymi opadami. Kolejne dni pod znakiem dużego ocieplenia, co niestety oznacza podniesienie poziomu wód w rzekach i ryzyko ich wylania.

Ostrzeżenia IMGW dla Polski [18.02]
Autor: IMGW, zrzut ekranu Ostrzeżenia IMGW dla Polski [18.02]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 18.02, godz.10
Najnowsze