Zbigniew Stonoga

i

Autor: Autorstwa wSensie.tv - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47060191 Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga - kim jest kontrowersyjny polski przedsiębiorca? Oto najważniejsze informacje na jego temat

2022-10-17 12:00

Jedni uważają go za człowieka obnażającego nadużycia władz, inni widzą w nim wyłącznie internetowego celebrytę. Jedno jest jednak pewne - Zbigniew Stonoga to postać kontrowersyjna. W tym artykule zebraliśmy najistotniejsze wiadomości o polskim przedsiębiorcy. Dowiecie się m.in., ile lat ma Zbigniew Stonoga, dlaczego znalazł się w więzieniu i co dzieje się z nim aktualnie.

Zbigniew Stonoga to postać, którą zna cała Polska. Ten przedsiębiorca stał się sławny głównie za sprawą swojej aktywności w internecie i wideoblogów, w których ostro i bez przebierania w słowach krytykował polskie władze. Stonoga sam również jest działaczem politycznym i aktywistą, który m.in. doprowadził do ujawnienia akt śledztwa w sprawie słynnej afery podsłuchowej. Zbigniew Stonoga wzbudza jednak kontrowersje. Znane są jego konflikty z prawem - na koncie ma prawie 30 wyroków, a kilka razy został pozbawiony wolności (Zbigniew Stonoga w więzieniu ostatni raz był w 2021 roku). Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat biznesmena. Sprawdźcie, kim jest Zbigniew Stonoga.

Zbigniew Stonoga - wiek

Zbigniew Stonoga przyszedł na świat 17 października 1974 w miejscowości Ozimek (woj. opolskie). W 2022 skończył 28 lat.

Zbigniew Stonoga - rodzina

Przedsiębiorca ma jedno dziecko - syna Przemysława ze związku z Iwoną. Cała trójka 6 marca 2019 stanęła przed krakowskim sądem (wraz z sześcioma innymi osobami) w związku z oskarżeniami o spowodowanie sięgających 42 mln zł strat w jednej ze spółek.

Biznesmen Zbigniew Stonoga - majątek przedsiębiorcy wart był miliony

Działalność biznesowa Zbigniewa Stonogi związana jest przede wszystkim z transportem. W związku z jedną ze spraw Zbigniew Stonoga został zmuszony przez sąd do wyjawienia majątku. Z oświadczeń wynikało, że w 2016 roku jego łączna wartość sięgała 14 mln zł. Obecnie nie wiadomo, czy od tamtego czasu majątek Zbigniewa Stonogi powiększył się lub pomniejszył

Zbigniew Stonoga w więzieniu - za co biznesmen trafiał za kratki?

Przeciwko Zbigniewowi Stonodze prowadzono kilkadziesiąt postępowań, a wiele spraw zakończyło się wyrokami skazującymi. Przedsiębiorca kilka razy był też pozbawiany wolności. W 2006 został skazany na 3,5 roku (odsiedział 2 lata w różnych aresztach). W 2015 usłyszał wyrok roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Ostatni raz trafił za kratki w 2021 roku. Poprzedziła to jego deportacja z Holandii, o czym sporo mówiło się w mediach.

Zbigniew Stonoga - deportacja

W 2021 roku sąd rozpatrywał 186 zarzutów przeciwko Zbigniewowi Stonodze. Przedsiębiorca miał odpowiedzieć między innymi za zniesławienie prezydenta RP i znieważenie funkcjonariusza publicznego. Biznesmen próbował uniknąć odpowiedzialności - wyjechał do Norwegii, gdzie starał się o azyl polityczny. Po odrzuceniu wniosku przez tamtejsze władze, Stonoga przeniósł się do Holandii. Tam, 8 stycznia 2021, został zatrzymany i na wniosek Polski deportowany.

Zbigniew Stonoga w internecie - w filmikach atakuje głównie rządzących

Dla wielu osób Zbigniew Stonoga znany jest przede wszystkim z zamieszczanych w sieci nagrań. Filmiki, w których obrzuca wulgaryzmami Zbigniewa Ziobrę, Jarosława Kaczyńskiego i wielu innych polityków stały się memami, a serwis YouTube zapełniły remiksy i przeróbki, jak na przykład "Zbigniew STONOGA - Ziobro! (CLUB MIX)".

Zbigniew Stonoga - co się z nim dzieje?

Po wyjściu na wolność w 2022 Zbigniew Stonoga nie zaprzestał działalności biznesowej. Wciąż jest też aktywny w sieci. Na jego kanale YouTube i w social mediach regularnie pojawiają się nowe vlogi. Można tam również znaleźć większość "najsłynniejszych" nagrań kontrowersyjnego przedsiębiorcy.

Brejza: "Wygrałem w sądzie apelacyjnym z Jarosławem Kaczyńskim" [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE