Jerzy Owsiak

i

Autor: WBF

Zakończył się 27. Pol'and'Rock Festival. "Bez pretensji, bez focha, bez hejtu"

2021-08-01 10:07

Koncert Piotra Bukartyka na dawnym lotnisku Makowice-Płoty (Zachodniopomorskie) zakończył w nocy z soboty na niedzielę 27. Pol'and'Rock Festival. Trzydniowy festiwal odbywał się po raz pierwszy w hybrydowej formie.

Tradycyjnie, na zakończenie festiwalu na scenie pojawił się Piotr Bukartyk wraz z utworem "Z tylu chmur" wykonywanym przez festiwalowiczów. 

- Bez pretensji, bez focha, bez hejtu - powiedział szef Pol'and'Rock Festival Jerzy Owsiak. - Tak powinno być na co dzień. Z kolorowymi flagami, z niebem nad nami, w otoczeniu przyjaciół. Dzisiaj na świecie nikt nie zrobił takiego festiwalu jak my. Możemy być dumni z tego, co zrobiliśmy.

Nowe miejsce, hybrydowa formuła wydarzenia oraz dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby festiwalowiczów i zachowaniu rozmachu wydarzenia sprawiły, że o tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival można mówić jako o światowym pionierze podobnych wydarzeń w nowej rzeczywistości – poinformowały służby prasowe festiwalu. Dodały, że dzięki hybrydowej formie wydarzenia festiwalowicze brali udział w imprezie tradycyjnie, słuchając muzyki na lotnisku, a także wirtualnie na całym świecie.

W tym roku, po raz pierwszy,, 27. Pol’and’Rock Festival odbywał się na nieczynnym lotnisku Makowice-Płoty w Zachodniopomorskiem. Organizatorzy zdecydowali o udostępnieniu 20 tys. wejściówek i o zastosowaniu formy hybrydowej – koncerty i spotkania dostępne były online m.in. na kanale YouTube festiwalu. W namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbywały się ponadto spotkania m.in. z aktorami i podróżnikami, a także nocne koncerty. Uczestnicy festiwalu mogli też brać udział w licznych warsztatach.

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio
Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE