Niemiecka policja

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Mężczyzna przetrzymywał 11 zakładników w aptece. Żądał milionów dolarów

2023-03-11 7:19

11 osób przetrzymywał w aptece w Karlsruhe 20-letni mężczyzna, który w piątek wieczorem został aresztowany przez policję - poinformowała w nocy z piątku na sobotę miejscowa policja.

Akcja policji zaczęła się o godzinie 21.10; obecnie budynek jest przeszukiwany - podała policja na Twitterze.

Przetrzymywani w aptece w Karlsruhe w południowo-zachodnich Niemczech zakładnicy zostali uwięzieni ok. godz. 16.30. Według informacji portalu gazety "Stuttgarter Zeitung" zakładników było dwóch, a zatrzymany przez policję podejrzany domagał się okupu wynoszącego "jednocyfrową liczbę milionów".

20-letni mężczyzna w aptece przetrzymywał 11 osób. Śledczy podejrzewają, że jedna z tych osób, kobieta, mogła współpracować z napastnikiem.

Policja przekazała, że aresztowany mężczyzna jest Niemcem, ma 20 lat i był już notowany w policyjnych karatekach, głównie z powodu kradzieży i przemocy. Nie wiadomo, jakie były motywy działania podejrzanego. Policja nie chce się też wypowiadać w kwestii możliwych żądań mężczyzny. Zakładnicy zostali uwolnieni po prawie pięciu godzinach w wyniku operacji policji. Nikt nie odniósł obrażeń.

W policyjnej operacji brało udział wielu funkcjonariuszy, słychać było liczne wybuchy - pisze Reuters na podstawie relacji świadków.

Apteka "Congress-Apotheke" została napadnięta także 26 stycznia. Według policji zamaskowany bandyta przyszedł z narzędziem przypominającym piłę, aby ukraść litr metadonu - pisze portal dziennika "Bild".

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE