Zakaz ślubów w 2021? Co się zmienia od nowego roku? Jakie są ZASADY na weselach?

2021-01-01 12:43 a.d.
Zakaz ślubów w 2021? Co się zmienia od nowego roku? Jakie są ZASADY na weselach?
Autor: Canva.com Zakaz ślubów w 2021? Co się zmienia od nowego roku? Jakie są ZASADY na weselach?

Zakaz ślubów w 2021? Jakie są ZASADY na weselach? Co się zmienia od nowego roku? Otrzymałaś pierścionek i powiedziałaś tak w Sylwestra 2020/21? A może postanowiłeś się odważyć i zadać to ważne pytanie w Boże Narodzenie? Niezależnie od okoliczności, wasze plany na przyszłość będą musiały poczekać! Jakie są zasady na ślubach i weselach? Czy można wziąć ślub cywilny w roku 2021?

Zakaz ślubów w 2021? Co się zmienia od nowego roku? Jakie są ZASADY na weselach? Jeśli marzycie o ślubie w roku 2021, to musicie już teraz przygotować się na liczne przeszkody. Pierwszą z nich jest niegasnąca epidemia COVID-19. Mimo że jest już styczeń, to restauracje i sale weselne pozostają zamknięte. Rząd nie ujawnia nawet planowanej daty ich ponownego otworzenia. Oznacza to, że planować ślub należy najwcześniej na wiosnę. Znalezienie odpowiedniej sali lub restauracji, nawet gdy nastąpi koniec obostrzeń, nie będzie łatwy. Rok 2021 na ten moment jest już praktycznie w pełni zapełniony w datach okołoweekendowych. Oznacza to, że ci, którzy zdecydowali się zaręczyć dopiero teraz, mogą mieć spory problem ze znalezieniem dla siebie sali latem i jesienią. Ślub kościelny w roku 2021 będzie można jednak wziąć między innymi w Wielkanoc i Boże Ciało, co ma ułatwić znalezienie odpowiedniego terminu nowożeńcom. Ślub cywilny w 2021 będzie prostszy. Tu możecie zdecydować o podpisaniu aktu małżeńskiego nawet w środku tygodnia. Należy jednak być przygotowanym na to, że część gości może nie być zachwyconych zabawą w środę lub czwartek. Jeśli pochodzicie z tradycyjnej rodziny, to również wasi bliscy nie będą zadowoleni.

Ile kosztuje ślub cywilny w 2021?

Obowiązkowa opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł w urzędzie Stanu Cywilnego. Dodatkowa opłata za ślub poza urzędem na wasze życzenie wynosi 1 000 zł

Jak czytamy na stronie www.gov.pl w czasie wizyty w USC:

  • ustalcie termin ślubu,
  • złóżcie tak zwane zapewnienie o tym, że nie wiecie o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa – zapewnienie przygotuje
  • urzędnik podczas wizyty i da wam do podpisu,
  • jeśli zdecydujecie się na ślub poza USC – złóżcie wniosek o ślub poza urzędem.
Najstraszniejsze przepowiednie jasnowidza Jackowskiego na nowy rok

Zakaz wesel w 2021 - jakie są zasady? STYCZEŃ, LUTY, MARZEC

Druga fala koronawirusa wciąż trwa, a w Polsce obowiązują obostrzenia. O tym, jak długo będą jeszcze trwać decyduje rząd. Wiadomo już, że nie zostaną one zmienione przynajmniej do 18 stycznia 2021. Oznacza to, że chociaż można wziąć ślub w urzędzie stanu cywilnego lub ślub w kościele z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, to w ceremonii uczestniczyć mogą tylko świadkowie. Nie będziecie również mogli zorganizować przyjęcia weselnego, czy obiadu w restauracji. Może to potrwać nawet do początku wiosny - marca i kwietnia. Wtedy liczba przypadków zacznie spadać, a wielu Polaków zostanie już zaszczepionych.

Jak przetrwać zimę w narodowej kwarantannie?
Najnowsze