POGODA na kwiecień 2021 - czy będzie ciepło? Przyjdzie do nas upragniona wiosna!

i

Autor: Canva.com POGODA na kwiecień 2021 - czy będzie ciepło? Przyjdzie do nas upragniona wiosna!

Wiosna 2021: POGODA na kwiecień i maj 2021. Kiedy będzie ciepło? Czy będzie padać?

2021-04-11 11:54

Wiosna to jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrz a z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania, czyli dobieranie partnerów i zapłodnienie u zwierząt, a u roślin kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście, np. na Mazowszu najwcześniej około 24 marca, a najpóźniej w ostatniej dekadzie kwietnia. Czy powitamy ją już w kwietniu? Jak będzie pogoda?

Kwiecień zapowiada się na ogół pogodny, dużo słonecznych oraz coraz więcej cieplejszych dni, ale okresami jeszcze będzie chłodno oraz występować będą przelotne opady deszcz ulub deszczu ze śniegiem.

Maj będzie pogodny oraz okresami już bardzo ciepły, poczujemy pełnię wiosny,ale miejscami burzowo i deszczowo. Czeka nas dużo bardzo ciepłych, nawet gorących, ale niestety także burzowych dni, lokalnie będą występować wiosenne burze, których w kolejnych miesiącach także nie zabraknie.

Zmienia się otoczenie przy "Kolejówce" w Lesznie

Wiosna klimatyczna - kiedy się rozpoczyna?

Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C. Zasadniczo wiosnę poprzedza zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy − przedwiośnie.

Opracował: Waldemar Skałba, Biuro Meteo Cumulus

Sonda
Czy 500 plus w czasach koronawirusa powinno być zlikwidowane?