Wigilia 2021: o której można siadać do stołu? Ile trwa?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wigilia 2021: o której można siadać do stołu? Ile trwa?

2021-12-02 13:39

Wigilia 2021: o której można siadać do stołu? Ile trwa? Nadchodzi niezwykły czas w roku! Już niebawem obchodzić będziemy święta Bożego Narodzenia. Nawet ci, którzy odchodzą już od chrześcijańskich tradycji i preferują po prostu ,,Gwiazdkę", chętnie spotkają się przy wigilijnym stole. O której siada się do wieczerzy? Sprawdźcie!

Spis treści

  1. Wigilia 2021: o której można siadać do stołu?
  2. Wigilia 2021: ile trwa?
  3. Kiedy wypadają Święta Bożego Narodzenia w 2022 roku?

Wigilia 2021: o której można siadać do stołu?

Zwyczajowo do stołu w Wigilię należy zasiąść, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Wypatrują jej zwyczajowo dzieci. To oczywiście dogodny moment dla rodziców, by pod choinkę podrzucić trochę prezentów. Pierwsza gwiazdka wschodzi zazwyczaj około godziny 16.00 - 17.00. Każdego roku jest to jednak inny czas. Większość rodzin umawia się jednak wcześniej na konkretną godzinę. Przygotowanie wieczerzy musi zająć bowiem trochę czasu. Zawsze warto zadbać również o wystrój naszego stołu. Nie zapomnijmy o sianku, które obowiązkowo kładziemy pod obrusem! Wigilię zaczynamy od tradycyjnego dzielenia się opłatkiem.

Wigilia 2021: ile trwa?

Wigilia 2021 nie ma ograniczonych norm czasowych. Zazwyczaj jednak wieczerze kończyła się w okolicach północy, bo wtedy udać się można do kościoła na Pasterkę. Jeśli jednak będziecie spragnieni swojego towarzystwa, to możecie rozmawiać nawet całą noc.

Making od Rolnicy. Podlasie. Najlepsze momenty

Quiz. Dopasuj potrawę regionalną do regionu

Pytanie 1 z 15
Przegrzebki to:

Kiedy wypadają Święta Bożego Narodzenia w 2022 roku?

Wigilia, dzień poprzedzający Boże Narodzenie kończący okres adwentu, wypada w 2022 roku w sobotę 24 grudnia. Niestety w związku z tym, że Wigilia jest zwykłym dniem roboczym, nie odbieramy za sobotę dodatkowego dnia wolnego. Pierwszy dzień Bożego Narodzenia przypada natomiast na niedzielę 25 grudnia, co również nie da nam dodatkowego dnia wolnego od pracy. Więcej znajdziecie W TY ARTYKULE.