Święta 2022. Kiedy wypada Boże Narodzenie w przyszłym roku? Ile będzie dni wolnych?

i

Autor: Unsplash Święta 2022. Kiedy wypada Boże Narodzenie w przyszłym roku? Ile będzie dni wolnych?

Święta 2022. Kiedy wypada Boże Narodzenie w przyszłym roku? Ile będzie dni wolnych?

2021-12-23 14:06

Boże Narodzenie to wyjątkowe i magiczne święto, na które wiele osób czeka przez cały rok. To również często dodatkowe dni wolne od pracy, w czasie których możemy nacieszyć się bliskimi i choć na moment zapomnieć o codzienności. Kiedy wypadają Święta Bożego Narodzenia w 2022 roku? Czy możemy liczyć na więcej wolnego?

Święta Bożego Narodzenia w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. W Polsce mamy dwa dni świąteczne wolne od pracy - 25 grudnia i 26 grudnia. Jak wypadają w 2022 roku?

Kiedy wypadają Święta Bożego Narodzenia w 2022 roku?

Wigilia, dzień poprzedzający Boże Narodzenie kończący okres adwentu, wypada w 2022 roku w sobotę 24 grudnia. Niestety w związku z tym, że Wigilia jest zwykłym dniem roboczym, nie odbieramy za sobotę dodatkowego dnia wolnego. Pierwszy dzień Bożego Narodzenia przypada natomiast na niedzielę 25 grudnia, co również nie da nam dodatkowego dnia wolnego od pracy.

Oznacza to, że świąteczna przerwa w 2022 roku będzie bardzo krótka. Skorzystamy z zaledwie jednego dodatkowego dnia wolnego, którym będzie drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wypadający w poniedziałek 26 grudnia. Równie niekorzystnie wypadnie Nowy Rok 2023, który świętować będziemy w niedzielę.

Choinka na pl. Zamkowym już świeci!

Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia! [LISTA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE