Wichury i ulewy w Polsce. IMGW planuje wydać alerty dla TYCH województw! [LISTA]

i

Autor: pixabay.com Wichury i ulewy w Polsce. IMGW planuje wydać alerty dla TYCH województw! [LISTA]

Wichury i ulewy w Polsce. IMGW planuje wydać alerty dla TYCH województw! [LISTA]

2021-11-03 12:09

Początek listopada był wyjątkowo ciepły. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Czwartkowa (4 listopada) pogoda zapowiada się fatalnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem oraz ulewami. Listę województw, które mogą zostać objęte alertami, znajdziesz poniżej.

W czwartek deszcz będzie padać niemal w całym kraju, niewykluczone są też ulewy. Dodatkowo odczucie chłodu potęgować może silniejszy i porywisty wiatr. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia. — Nadchodząca wichura nie będzie tak silna, jak ta z końcówki października. Podczas tamtego incydentu śmierć w skutek silnego wiatru poniosło 4 osoby. Teraz w Polsce wiało będzie słabiej. Jednak wichura w górach będzie naprawdę silna — informuje portal fanipogody.pl.

W których regionach może być niebezpiecznie?

Wichury i ulewy w Polsce. IMGW planuje wydać alerty dla TYCH województw! [LISTA]

W czwartek alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem mogą pojawić się w województwach:

  • śląskim
  • małopolskim
  • podkarpackim

Dodatkowo synoptycy mogą wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem. Uważać powinni mieszkańcy województw:

  • zachodniopomorskiego,
  • pomorskiego,
  • wielkopolskiego,
  • lubuskiego.
Muzyka do Treningu | ESKA XD - Fit vlog #34

Ostrzeżenie pierwszego stopnia. Co oznacza?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia wiatr może osiągać prędkość do 70-72 km/h, a porywy wiatru od 65 do 90 km/h. Intensywne opady deszczu natomiast mogą wynieść miejscami od 30 mm do 50 mm w czasie do 24 godzin.