Wciąż bez porozumienia. 170 kontrolerów ruchu lotniczego odejdzie z pracy?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wciąż bez porozumienia. 170 kontrolerów ruchu lotniczego odejdzie z pracy?

Wciąż bez porozumienia. 170 kontrolerów ruchu lotniczego odejdzie z pracy?

2022-04-22 19:48

Cały czas bez porozumienia na linii kontrolerzy ruchu lotniczego - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Rozmowy trwają od dziewięciu godzin, ale stronom nie udało się dogadać. Będzie paraliż polskiego nieba? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Premier zapewnia, że jest gotowość do kompromisów, ale kontrolery twierdzą, że po dziewięciu godzinach rozmów wciąż nie udało się dojść do porozumienia na linii kontrolerzy ruchu lotniczego - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Czytaj także: Nie będzie paraliżu na lotniskach? "Jesteśmy gotowi na kompromis"

Kontrolerzy nie zgadzają się z nowymi warunkami pracy i systemem wynagrodzeń. Grożą odejściem z pracy.

- Jesteśmy trochę rozczarowaniem przygotowaniem PAŻP-u, ale taka jest sytuacja, jaka jest. Nie posunęliśmy się zanadto do przodu. Było wiele tematów, o których chcieliśmy dzisiaj rozmawiać, ale PAŻP powiedział, że mu się nad tym zastanowić. No najwyraźniej państwo mają bardzo dużo czasu - powiedziała nam pełnomocnik kontrolerów Anna Garwolińska.

Brak porozumienia będzie najpewniej oznaczał odejście z pracy w najbliższych dniach prawie 170 pracowników, którzy w ramach protestu złożyli wypowiedzenia.

Czytaj także: Wyloty na Majówkę z problemami? Znamy odpowiedź! Jest komentarz ULC

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) zapowiedziała, że przy braku porozumienia od 1 maja liczba kontrolerów wystarczy do obsługi warszawskich lotnisk, ale przez 7,5 godz. dziennie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudne słowa. Ile błędów zrobisz?

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawną pisownię: