Wakacje 2021. Znamy NAJBARDZIEJ oblegane kierunki. Szykują się TŁUMY turystów

2021-02-08 10:41
Wakacje 2021
Autor: Pixabay Wakacje 2021

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią zimowy wypoczynek większość z nas spisała na straty. Inaczej jest w przypadku wakacyjnych wyjazdów. Chociaż mamy dopiero styczeń, myślami jesteśmy już przy wakacjach 2021. Jakie kierunki będą najbardziej oblegane? Kto decyduje się na zostanie w Polsce, a komu marzą się zagraniczne wojaże? Sprawdzamy najpopularniejsze zapytania dotyczące tegorocznych wakacji.

Wakacje 2021 spędzimy nad morzem albo w górach

Jak podaje Wirtualna Polska, Polacy spragnieni odpoczynku, rezerwują już miejsca na wakacje. W rozmowie z portalem Kamila Miciuła z nocowanie.pl zwróciła uwagę na rosnącą liczbę zapytań, które kierujemy do właścicieli obiektów noclegowych. Zdecydowana większość z nich dotyczy rezerwacji w okresie letnim.

Na pierwszym miejscu wśród najbardziej obleganych kierunków znajduje się Władysławowo. Trzecie miejsce zajmuje Łeba, a na drugie wbiło się Zakopane. Inne popularne kierunki to Polańczyk, Krynica Morska, Szczawnica, Okuninka nad Jeziorem Białym, Karwia, Solina oraz Jastarnia.

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?

Podobne wnioski płyną z innego popularnego portalu służącego do bookowania noclegów. Do 17 stycznia największą popularnością cieszyły się Zakopane, Karpacz, Łeba, Międzyzdroje i Kołobrzeg. Popularność zyskują też mniejsze miejscowości – Dziwnów, Dąbki czy Dźwirzyno.

Wakacje 2021 za granicą

Mimo że wydaje się, że w tym roku większość z nas zdecyduje się na wakacje w granicach kraju, nie brakuje też tych, którzy rezerwują wycieczki zagraniczne. Według Onet Podróże Polacy planują wakacje 2021 spędzić w Turcji, Grecji, Egipcie czy Tunezji. W rozmowie z portalem dyrektor generalny travelplanet.pl Radosław Damasiewicz podkreśla, że turyści planują wyjazdy do krajów, które tradycyjnie wybierali na wakacje, ale postępują też według określonego klucza.

Rezerwują bowiem wakacje tam, gdzie spodziewają się ułatwień lub rekompensaty kosztów związanych z ewentualnymi, obowiązkowymi badaniami na obecność wirusa COVID-19 – dodaje ekspert w rozmowie.

Ograniczenia związane z wyjazdem z kraju, takie jak przedstawienie negatywnego testu na COVID-19 lub zaświadczenie o szczepieniu przeciw SARS-CoV-2 mogą zniechęcać do zagranicznych wojaży.

Planujecie już wakacje?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze