Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / Twitter @Nexta

Ukraina: Rosyjscy żołnierze strzelali do demonstrantów w Chersoniu [WIDEO]

2022-03-21 14:51

Mieszkańcy Chersonia od blisko trzech tygodni spontanicznie organizują proukraińskie demonstracje. Jak poinformował w poniedziałek w internetowym komunikatorze Telegram ukraiński serwis Sprzeciw Informacyjny, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. W trakcie dzisiejszej demonstracji otworzono ogień do będących tam cywili.

Rosyjscy żołnierze otworzyli ogień do demonstrantów w Chersoniu

Rosyjscy żołnierze otworzyli ogień z broni palnej do pokojowych demonstrantów w Chersoniu; są doniesienia o co najmniej dwóch osobach rannych - podał w poniedziałek w internetowym komunikatorze Telegram ukraiński serwis Sprzeciw Informacyjny, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Oprócz ostrej amunicji, rosyjscy żołnierze mieli użyć przeciwko demonstrantom również granatów hukowych.

Agencja informacyjna UNIAN i NEXTA opublikowały nagranie, ukazujące moment strzelania w kierunku ludności cywilnej

Chersoń to jedyne miasto-stolica obwodu, które zostało dotychczas zajęte przez wojska rosyjskie. Mimo gróźb ze strony władz okupacyjnych i represji wobec lokalnych aktywistów społecznych - aresztowania, przeszukania w domach i budynkach użyteczności publicznej - mieszkańcy Chersonia od blisko trzech tygodni spontanicznie organizują proukraińskie demonstracje.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!