UFO istnieje naprawdę? USA ujawnia tajemnicze wideo

i

Autor: PAP/EPA/JIM LO SCALZO UFO istnieje naprawdę? USA ujawnia tajemnicze wideo

UFO istnieje naprawdę? USA ujawnia tajemnicze wideo

2022-05-19 18:34

Kongres USA rozpoczął po raz pierwszy od ponad pół wieku publiczne przesłuchania na temat UFO. Wśród kongresmenów pojawiły się opinie, że jest to realna sprawa. Przedstawiono dwa tajemnicze nagrania wideo! Wcześniej filmy były utajnione.

Przesłuchania w komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów dotyczące UFO (niezidentyfikowanych obiektów latających) obejmują m.in. zeznania przedstawicieli sił zbrojnych.

- Niezidentyfikowane zjawiska powietrzne stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. I tak też należy je traktować. (…) Są niewyjaśnione, to prawda. Ale są prawdziwe. Należy je zbadać. A wszelkie zagrożenia, jakie ze sobą niosą, muszą zostać zminimalizowane" – mówił demokratyczny szef komisji Andre Carson.

CNN wspomina o raporcie, w którym przeanalizowano 144 doniesienia o zjawiskach określanych przez rząd jako "niezidentyfikowane zjawiska powietrzne". Na razie tylko jedno z nich udało się wyjaśnić.

SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48

Za najważniejszy punkt przesłuchania uznano utajnione wcześniej wideo, przedstawiające oddalony kulisty, kolorowy obiekt poruszający się z ogromną prędkością. Zauważył go w 2021 roku i sfilmował pilot myśliwca FA-18.

- Pozostaje to niewyjaśnione i jest przykładem tego, jak trudno określić, co obrazuje krótki klip wideo – ocenił „New York Times”.

Na drugim wideo noktowizor marynarki wojennej zarejestrował pędzące zielone świetliste trójkąty. W wyniku analizy uznano je za drony.

Przedstawiciele Pentagonu zeznali pod przysięgą, że rząd nie zebrał materiałów z żadnego lądowania kosmitów na Ziemi. Zastępca dyrektora wywiadu marynarki wojennej USA Scott W. Bray wyjaśnił jednak dlaczego nie wszystko jest upublicznione. Przyznał zarazem, że wiele zaobserwowanych zjawisk powietrznych wciąż nie jest wyjaśnionych. Wyszczególnił m.in. dziwne cechy lotu jak niezwykła szybkość czy brak widocznych środków napędowych. Podkreślił, że nie wykryto nic sugerującego pozaziemskie pochodzenie.

- Nie chcemy, aby potencjalni przeciwnicy wiedzieli dokładnie, co jesteśmy w stanie zobaczyć lub zrozumieć, ani w jaki sposób dochodzimy do naszych wniosków. (…) Dlatego ujawnianie informacji musi być starannie rozważane w każdym przypadku z osobna – argumentował.

Podsekretarz ds. wywiadu w Pentagonie Ronald S. Moultrie tłumaczył, że resort pragnie m.in. upewnić się, czy czujniki wojskowe są odpowiednio skalibrowane, aby zarejestrować jak najwięcej informacji na temat niewyjaśnionych zjawisk.

- Chcemy wiedzieć, co tam jest, tak samo jak wy - przekonywał ustawodawców.

Czytaj także: Europę czeka NOWA epidemia?! Alert sanitarny ogłoszono już w pierwszym miejscu

Republikański kongresmen Rick Crawford oświadczył, że bardziej interesują go dyskusje o rosyjskich i chińskich programach broni hipersonicznej niż UFO. Niezidentyfikowanie ich określił jako porażkę wywiadu.

- Dla ustawodawców oraz personelu wywiadowczego i wojskowego zajmującego się niewyjaśnionymi zjawiskami rejestrowanymi w powietrzu, większe obawy budzi nie to, że obce życie odwiedza Ziemię, ale raczej, że zagraniczny przeciwnik, jak Rosja czy Chiny, może wykorzystywać w amerykańskiej przestrzeni powietrznej technologię nowej generacji, o której Stany Zjednoczone nie wiedzą – podało CNN.

 Część wtorkowych przesłuchań była utajniona.

Ważne daty w historii Polski. Znasz je wszystkie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym roku był Chrzest Polski?