Szczepienia COVID-19

i

Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienia nastolatków już w przyszłym tygodniu? Minister zdrowia zdradził datę

Trzecia dawka szczepionki na covid OBOWIĄZKOWA? Kto i kiedy będzie musiał ją przyjąć?

2021-05-05 10:38

Trzecia dawka szczepionki na covid będzie obowiązkowa? Tak przynajmniej powinno być według prof. Krzysztofa Simona, wybitnego specjalisty w dziedzinie chorób zakaźnych. Według profesora, niektórzy będą musieli zaszczepić się po raz trzeci. Kto i kiedy będzie musiał zaszczepić się przeciwko koronawirusowi trzecią dawką?

Jak powiedział podczas swojej ostatniej wizyty w mediach prof. Simon, odporność zaszczepionego przeciw koronawirusowi organizmu nie jest permanentna. Trwa od 2 do 3 lat. Dlatego - jak zauważył profesor - bardzo prawdopodobne jest, że konieczne będzie doszczepianie w kolejnych latach. Według Simona, szczepienie przeciw koronawirusowi, powtarzać trzeba będzie co rok, lub co dwa lata.

Jednak są grupy, które powinny być doszczepione znacznie szybciej. Według prof. Simona, to ludzie, którym powinno podać się trzecią dawkę szczepionki. Kto powinien ją przyjąć?

Jak powiedział prof. Simon, trzecia dawka szczepionki na covid trafić powinna do osób starszych. Przyjąć ją powinni również ci, którzy "nie odpowiedzieli" na dwie pierwsze.

Trzecia dawka szczepionki na covid. Minister zabiera głos

O podobnej możliwości, mówił też w połowie kwietnia, Adam Niedzielski - minister zdrowia. Dziennikarze zadali mu pytanie, czy trzecia dawka szczepionki na covid będzie konieczna, wymagana i dobrowolna.

- Ja tutaj na razie bym w ogóle nie przesądzał - odpowiadał. - Zastanawiam się czy to nie będzie tak, że jeżeli pojawią się jakieś mutacje, które są objęte w mniejszym zakresie tym zakresem ochrony szczepienia, to wtedy być może ta trzecia dawka będzie nas tak naprawdę przeciwko nowym mutacjom uodparniała albo dawała pewność, że one też w pełni są objęte zakresem ochrony szczepienia.

Raport z anteny 27.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE