Trudne warunki na drogach. Liczne zamglenia i śliskie drogi przez cały dzień

2021-11-14 9:47

To już kolejny dzień, który powitał nas mglistym porankiem. Wilgotne powietrze i lokalnie występujące gęste mgły mogą doprowadzić do licznych niebezpiecznych sytuacji na polskich drogach. Warto zwolnić, bo według prognoz pogody takie warunki na drogach utrzymają się dziś przez cały dzień i utrudniać będą nam podróżowanie.

Gęsta mgła i śliskie drogi

Osoby wracające wieczorem do domu lub jadące rano do pracy na pewno odczuły przykre skutki występowania lokalnych mgieł w ostatnich kilku dniach. W tę niedzielę (14 listopada) zamglenie może się utrzymywać wielu miejscach w kraju przez cały dzień. Jak informuje portal fanipogody.pl dzisiejszy dzień przyniesie nam jeszcze mniej rozpogodzeń, niż sobota. Na zobaczenie słońca zza gęstej zasłony chmur liczyć tylko mogą mieszkańcy południowych i północnych krańców naszego kraju. Według prognoz pozostałe regiony Polski zasnute będą chmurami i mgłami przez praktycznie cały niedzielny dzień. Dodatkowym czynnikiem, który utrudni kierowcom podróż jest fakt, że w dniu dzisiejszych będzie praktycznie bezwietrznie przez co mgły nie będą rozwiewane w naturalny sposób i bardzo długo będą ograniczały widoczność na drogach. Bardzo słabe porywy wiatru mogą pojawić się tylko na północy kraju. Osadzające się na drogach kropelki wody z licznych mgieł spowodują, że warunki na drogach będą bardzo trudne – warto więc zwolnić.

Temperatury dziś praktycznie w całej Polsce będą podobne i wyniosą od 6 do 10 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na północy i północnym wschodzie kraju. W okolicach 10 kresek wskażą termometry na południu kraju.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze