Ostatni tydzień jesieni? Niż Hendrik zmienił prognozę pogody

i

Autor: pixabay.com Ostatni tydzień jesieni? Niż Hendrik zmienił prognozę pogody

To ostatni tydzień jesieni? Niż Hendrik zmienił prognozy pogody

2021-10-25 9:05

Najbliższe dni będą ostatnimi tegorocznej jesieni? Dotychczasowe prognozy mówiły o mroźnym końcu października i jeszcze chłodniejszym początku listopada. Jednak w ostatnich dniach nad Polska pogodowe karty rozdawał niż Hendrik. Przechodząc przez nasz kraj spowodował szkody w wielu miastach, ale można doszukać się także plusów, ponieważ zmienił nieco prognozy. W najbliższe dni będzie ciepło. Cieplej niż wcześniej zapowiadano.

To miały być ostatnie dni jesieni, ale zapowiada się, że ta pozostanie z nami na dłużej! Wcześniejsze prognozy mówiły o chłodnym, a nawet mroźnym końcu października. Tak jednak nie będzie. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek z południowego zachodu do Polski zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie, którego masy będą miały wpływ na pogodę w kraju przez najbliższe kilka dni.  - Poniedziałkowy ranek będzie jeszcze bardzo chłodny, ale na ogół pogodny. W ciągu dnia jedynie na północy i zachodzie kraju mogą pojawić się chmury, jednak nie spodziewamy się opadów. Do zachodu słońca temperatura maksymalna powietrza wyniesie do 9 stopni Celsjusza na Kaszubach, 10 stopni na Suwalszczyźnie i 13-14 stopni na przeważającym obszarze kraju. Z kierunków południowych będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr. Na terenach podgórskich Sudetów i Bieszczad może osiągać prędkość do 60 km/h - powiedziała PAP Ewa Łapińska z IMGW. Jaka pogoda szykuje się więc w najbliższych dniach?

Spis treści

  1. Ostatni tydzień jesieni? Jednak będzie ciepło!
  2. Ostatni tydzień jesieni? Pogoda na Wszystkich Świętych
Maliszewska wygrywa Puchar Świata w Pekinie. Kurczak pędzi po złoto IO?

CZYTAJ TAKŻE: Halloween 2021. Najpiękniejsze dynie świata. Jak zrobić Jack-o’-lantern? [WZORY]

Ostatni tydzień jesieni? Jednak będzie ciepło!

Dotychczasowe prognozy pogody wskazywały, że końcówka października i początek listopada będą bardzo chłodne. Ten tydzień miał być ostatnim podrygiem ciepłej, złotej polskiej jesieni. Jednak jak wiemy, prognozy zostały zaktualizowane. Najbliższe dni mają przynieść wyższą temperaturę, a więc słoneczna, złota jesień zostajemy z nami na dłużej!

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna. Chmury mogą pojawić się na zachodzie kraju oraz nad morzem. W nocy temperatura spadnie do zera - minus 2 stopni na wschodzie i południowym wschodzie, około 2-4 stopni w centrum i 5-6 stopni na zachodzie oraz nad morzem. Zdaniem meteorologów IMGW, w ciągu najbliższych kilku dni w Polsce będzie pogodnie, bez większych zjawisk pogodowych i z temperaturami maksymalnymi w ciągu dnia dochodzącymi do 13-16 stopni Celsjusza.

Ostatni tydzień jesieni? Pogoda na Wszystkich Świętych

W przyszłym tygodniu do Polski zawita mróz? Dobre wieści są takie, że dobra, jesienna aura utrzyma się także na początku przyszłego tygodnia. W południowej części naszego kraju temperatury mogą wzrosnąć nawet do 17 stopni Celsjusza. Wszystko wskazuje na to, że dobra pogoda będzie także we Wszystkich Świętych. Termometry mogą pokazać nawet 19 kresek.

QUIZ Co wiesz o jesieni?

Pytanie 1 z 10
Kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE