1 listopada ze śniegiem? Są nowe prognozy pogody! Będzie MROŹNIE

2021-10-20 8:38
1 listopada ze śniegiem? Będzie mróz! Są nowe prognozy pogody!
Autor: Catkin

1 listopada ze śniegiem? Według najnowszych prognoz przygotowanych przez Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, pierwszy listopada zapowiada się jako dzień chłodny! Czy trzeba będzie założyć śniegowce, aby dotrzeć do grobów bliskich?

Początek listopada zapowiada się naprawdę chłodno. W dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy masowo ruszą na groby bliskich może być nawet temperatura ujemna! - Raczej nie będzie to ciepły dzień, ale też nie spodziewamy się większych mrozów. Według opracowanych przez nasz modeli, rano prognozujemy temperaturę od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do plus 6 stopni na zachodzie kraju – mówił dla PAP Radosław Droździoł z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB. Cieplej ma zrobić się po południu, ale w nocy i z rana pogoda może zaskoczyć kierowców, którzy planowali wyruszyć na cmentarz. Dlaczego? - Osoby, które wieczorem chcą odwiedzić bliskich na nekropoliach, muszą przygotować się na spadki temperatur. Na północnym wschodzie do minus 4 stopni, a na zachodzie do 6-7. Wiał będzie wiatr z kierunków północnych, który zwłaszcza we wschodniej Polsce, może potęgować odczucie chłodu – powiedział Radosław Droździoł. Czy śnieg zaskoczy nas na 1 listopada?

CZYTAJ TAKŻE: Cmentarze jednak ZAMKNIĘTE na Wszystkich Świętych? Będzie powtórka z ubiegłego roku?

1 listopada ze śniegiem?

Na podstawie aktualnych prognoz 1 istopada w Polsce zapowiada się bez śniegu, z temperaturami poniżej zera jedynie na północnym wschodzie – ocenił Radosław Droździoł.

Na wschodzie Polski możliwe będą opady deszczu, które w ciągu dnia mają przemieszczać się w kierunku południowo-wschodnim. - Atlantyk przez cały czas wysyła do nas fronty atmosferyczne i jeden z nich prawdopodobnie zawita we wschodniej części kraju. Raczej będą to opady deszczu, niż śniegu, więc parasol może się przydać – prognozuje Droździoł.

Ochłodzenie początkiem listopada

W ocenie eksperta IMGW, drugiego listopada Polska będzie podzielona na cieplejszy zachód z temperaturą 6 stopni Celsjusza i chłodniejszy wschód z temperaturą 0 stopni Celsjusza. Tego dnia nie są prognozowane opady deszczu. W kolejnych dniach listopada przewidywane jest dalsze ochłodzenie, jednak specjaliści nie wykluczają, że w listopadzie będą dni z temperaturami dochodzącymi do kilkunastu stopni na plusie.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze