Strajki w liniach Air France. Co dziesiąty lot we wtorek 31 stycznia odwołany!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Strajki w liniach Air France. Co dziesiąty lot we wtorek 31 stycznia odwołany!

2023-01-30 14:20

Z powodu zapowiadanych na wtorek we Francji strajków i protestów przeciwko rządowej reformie emerytalnej linie lotnicze Air France odwołują tego dnia 10 proc. połączeń krótko- i średniodystansowych - ogłoszono w poniedziałek. Loty długodystansowe mają odbywać się normalnie.

Loty zostają odwołane na wniosek Generalnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGAC), która poprosiła o ograniczenie operacji na lotnisku Paryż-Orly o 20 proc. - przekazały Air France agencji AFP. We wtorek będą strajkować również kontrolerzy lotów, zmniejszenie liczby operacji wynika z zasad bezpieczeństwa - wyjaśniła DGAC. Na drugim paryskim lotnisko i zarazem największym francuskim porcie lotniczym, Roissy-Charles de Gaulle, będzie wystarczająca liczba pracowników, by nie odwoływać lotów - dodała DGAC.

Protest na francuskich lotniskach 31.01 - ostrzeżenia przed opóźnieniami

Zarówno Air Franc, jak i DGAC ostrzegają jednak przed możliwymi zakłóceniami i opóźnieniami. Pasażerowie, których dotkną odwołania lotów mają zostać o tym indywidualnie powiadomieni.

Największe francuskie związki zawodowe sprzeciwiają się reformie emerytalnej i zapowiadają na wtorek kolejne ogólnokrajowe protesty i strajki. W poprzednich, 19 stycznia, wzięło udział ponad milion osób. We wtorek będą strajkować m.in. nauczyciele, urzędnicy służby cywilnej i pracownicy transportu. Sondaże wskazują na coraz większy opór społeczeństwa wobec reformy - informuje AFP.

Ukradli panu Stanisławowi wózek, bo nie chcieli iść pieszo

QUIZ. Serialowe nianie. Psychopatki i aniołki – rozpoznasz je po uczynkach?

Pytanie 1 z 10
To ona była nianią Szymka u samotnego Marcina Chodakowskiego. Oczywiście nie chodziło jej wcale o opiekę nad dzieckiem, a o dostanie się bliżej Mostowiaków... Mowa o:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE