Spalili na stosie książki o Harrym Potterze i  sagę Zmierzch. Kapłan zorganizował tę ,,zabawę dla wiernych!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Spalili na stosie książki o Harrym Potterze i sagę "Zmierzch". Kapłan zorganizował tę ,,zabawę" dla wiernych!

2023-02-09 14:19

Książki fantasy na stosie? To nie pierwszy taki przypadek, jednak za każdym razem sprawa budzi ogromne kontrowersje. Duchowny Greg Locke z USA uznał za "demoniczne" między innymi laleczki Voo Doo, karty tarota. Zapłonęły również tomy Harry'ego Pottera i saga zmierzch. Całe wydarzenie było na żywo transmitowane na Facebooku.

Harry Potter, zabawki z Diaboliną i saga Zmierzch spłonęły na stosie. Pastor Greg Locke mieszkający w USA w stanie Tennessee należy do kościoła Global Vision Bible Church. To właśnie on zorganizował masowe palenie książek i przedmiotów, które jego zdaniem mają demoniczne pochodzenie. Pastor zachęcał wiernych, by przynosili własne książki i gadżety, które wspólnie wierni mieli spalić w ognisku. Duchowny rozpalił na parkingu kościoła w Mount Juliet w stanie Tennessee. Całe zdarzenie w lutym 2022 opublikowane było w mediach społecznościowych. Na ,,uroczystości" pojawiły się tłumy. Całość poprzedzało wygłoszone przez pastora kazanie.

Do podobnego zdarzenia doszło w roku 2019 również w Polsce. Rafał Jaroszewicz w Gdańsku spalił na ognisku m.in. książki z serii o Harrym Potterze,  Zmierzch, afrykańską maskę oraz figurkę w kształcie słonia. Zdjęcia opublikowano w internecie. Czyn tłumaczony był biblijnym cytatem:

"Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi (Pwt 7, 25)". Kilka dni później ksiądz przeprosił jednak za całe zdarzenie. W internecie wybuchła wtedy prawdziwa burza.

Skandal na Gali Empiku! Doda niedopuszczona do głosu! "Czuje się jak niechciany gość"

QUIZ. "Zjedz mięso, zostaw......" Dokończ powiedzonka

Pytanie 1 z 13
Nie siadaj na rogu stołu, bo zostaniesz ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE