SMARTFON OCALIŁ MU ŻYCIE - nie chodzi o wezwanie pomocy!

2021-10-14 11:21
Pistolet
Autor: pixabay.com / https://twitter.com/TScailing Pistolet

Zwykle przez smartfona wzywamy karetkę, straż pożarną czy policję, jednak w tym wypadku samo urządzenie ocaliło życie właścicielowi! Jak to się stało? O niesamowitym szczęściu pewnego mężczyzny przeczytacie w naszym artykule.

Smartfon to dziś coś, bez czego zwyczajnie nie możemy się obyć. Dzięki tym urządzeniom mamy umożliwioną praktycznie ciągła łączność z bliskimi i całym Światem. Korzystamy z nich także w sytuacjach kryzysowych, gdy trzeba wezwać karetkę, straż pożarną lub policję. Wówczas możemy mówić, że smartfon ratuje życie. Jest to przenośnia, ale w opisanym niżej przypadku urządzenie dosłownie ocaliło właściciela! Do zdarzenia doszło w Brazylii. Pewien mężczyzna znalazł się w w złym miejscu i czasie. Najprawdopodobniej skończyłby co najmniej z poważnymi obrażeniami ciała, gdyby nie miał ze sobą telefonu. Urządzenie zadziałało, jak kamizelka kuloodporna.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!

Smartfon zatrzymał kulę

Brazylia jest jednym z krajów z najwyższym odsetkiem przestępstw i zabójstw z użyciem broni palnej. Napady z bronią w ręku są w wielu tamtejszych miastach codziennością. Pewien mężczyzna znalazł się właśnie w takiej sytuacji. Do sklepu, w którym robił zakupy, wpadł bandyta z pistoletem. Zaczął strzelać, a jedna z kul poleciała w stronę bohatera tej historii. O dziwo nic mu się nie stało, gdyż kulę zatrzymał jego smartfon! 5-letnia Motorola zadziałała, jak kamizelka kuloodporna i uchroniła właściciela przed poważnymi obrażeniami zagrażającymi życiu. Lekarze ze zdziwieniem stwierdzili, że mężczyzna ma tylko powierzchowną ranę w okolicach uda. Zdjęcie "bohaterskiego" urządzenia trafiły zaś do sieci. Zamieszczamy je poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze