Skoki narciarskie. Konkurs indywidualny PŚ w Engelbergu [WYNIKI POLAKÓW 17.12.2022]

2022-12-17 16:59
Skoki narciarskie. Konkurs indywidualny PŚ w Engelbergu [WYNIKI POLAKÓW 17.12.2022]
Autor: PAP/Grzegorz Momot Skoki narciarskie. Konkurs indywidualny PŚ w Engelbergu [WYNIKI POLAKÓW 17.12.2022]

W sobotę początek konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Miejscowa skocznia to jeden z ulubionych obiektów polskich skoczków. Dzisiaj po zwycięstwo powalczy na niej lider klasyfikacji generalnej, Dawid Kubacki, ale też Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Wyniki Polaków znajdziesz poniżej.

Skoki narciarskie. Konkurs indywidualny PŚ w Engelbergu

W ostatnich latach na skoczni Gros-Titliz Schanze wygrywali i stawali na podium Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła czy wcześniej Adam Małysz. Nigdy ta sztuka nie udała się Dawidowi Kubackiemu, ale dzisiaj nie wyobrażamy sobie, aby Polak nie ukończył zawodów na podium. Jak na razie Kubacki wygrał trzy z sześciu konkursów tego sezonu. ​

Wczorajsze kwalifikacje zakończył na trzecim miejscu. Wygrał Norweg Granerud, do którego Polak stracił 13 punktów. A pozostali Polacy? Kamil Stoch był 11, Piotr Żyła 19. W konkursie zobaczymy jeszcze Jakuba Wolnego, Pawła Wąska i Olka Zniszczoła. Kwalifikacji nie przebrnął niestety Tomasz Pilch.

Skoki narciarskie w Engelbergu. Wyniki Polaków w konkursie indywidualnym 17.12.2022

W sobotę konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach rozpoczął się o godzinie 16.00. Poniżej znajdziecie wyniki wszystkich polskich zawodników startujących w Engelbergu.

Wyniki po pierwszej serii skoków

Liderem po pierwszej serii jest Dawid Kubacki, trzecie miejsce zajął Piotr Żyła, ósmy jest Kamil Stoch, a piętnasty Paweł Wąsek. Z pozostałych Polaków odpadli Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

  • Aleksander Zniszczoł - 118,5 m
  • Jakub Wolny - 120,5 m
  • Kamil Stoch - 130 m
  • Paweł Wąsek - 136 m
  • Dawid Kubacki - 139 m
  • Piotr Żyła - 141 m

Wyniki po drugiej serii skoków

Dawid Kubacki drugi, a Piotr Żyła trzeci w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek.

  • Paweł Wąsek - 129,5 m
  • Kamil Stoch - 135,5 m
  • Piotr Żyła - 139 m
  • Dawid Kubacki - 140 m
Atak zimy w Małopolsce. Śnieg nie przestaje padać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze