Setki jeńców wojennych przemaszerują ulicami Moskwy? Taki może być plan Rosji na 9 maja

i

Autor: pixabay.com Setki jeńców wojennych przemaszerują ulicami Moskwy? Taki może być plan Rosji na 9 maja

Setki jeńców wojennych przemaszerują ulicami Moskwy? Taki może być plan Rosji na 9 maja

2022-05-04 10:05

Wielkimi krokami zbliża się 9 maja. W Rosji ten dzień rocznicy zakończenia walk w Europie podczas drugiej wojny światowej jest obchodzony bardzo uroczyście. Jedną z najważniejszych atrakcji jest coroczna parada wojskowa. Okazuje się, że Władimir Putin może do jej organizacji wykorzystać jeńców wojennych schwytanych na Ukrainie.

9 maja jest jednym z najbardziej uroczystych dni obchodzonych w Rosji. Każdego roku tysiące rosyjskich żołnierzy maszeruje przez moskiewski Plan Czerwony, prezentując najnowszy sprzęt: czołgi, artylerię, pojazdy opancerzone i pociski nuklearne. Okazja do tego jest wyjątkowa. Rosjanie podczas corocznej parady wojskowej upamiętniają rocznicę zakończenia walk w Europie podczas drugiej wojny światowej.

W ojczyźnie Władimira Putina wtedy obchodzony jest „Dzień Zwycięstwa”, a sposób w jaki go świętują wskazuje na to, jak ważna to chwila dla całego narodu. Dlatego właśnie eksperci z całego świata próbują przewidzieć, co tego dnia wydarzy się na Placu Czerwonym? Co swoim rodakom szykuje ich prezydent?

Setki jeńców przemaszerują ulicami Moskwy?

Putin na pewno chciałby znaleźć się w sytuacji, w której wojna w Ukrainie byłaby już wygrana. Wówczas mógłby on się tym pochwalić 9 maja podczas parady na Placu Czerwonym lub dzień wcześniej podczas wystąpienia do narodu. Obecne działania na froncie nie wskazują jednak na to, aby Rosjanie zdołali zdobyć Kijów, dlatego jednym z możliwych wariantów jest wypowiedzenie Ukrainie wojny.

Według analityków z Centrum ds. Strategii Obronnych najbardziej realnym scenariuszem jest przemarsz setki jeńców wojennych ulicami Moskwy. Eksperci na łamach „The Times” przewidują, że dla celów rosyjskiej propagandy mogą oni zostać zmuszeni do przejścia przez Plac Czerwony. Wśród nich mogą być również pojmani brytyjscy bojownicy.

Źródło: The Times

Suczka Alisa przyjechała z Ukrainy do Polski na cesarskie cięcie