USA: Auto wjechało w paradę bożonarodzeniową

i

Autor: EPA/TANNEN MAURY

Rozpędzony SUV staranował grupę osób na paradzie bożonarodzeniowej. Są ofiary śmiertelne i ranni [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-22 9:08

Rozpędzony SUV wjechał wprost w uczestników parady. Jak poinformował dziś PAP liczba osób, które poszkodowane zostały podczas parady bożonarodzeniowej w miejscowości Waukesha, w stanie Wisconsin zwiększyła się dwukrotnie w stosunku do pierwszych doniesień podanych przez media.

Rozpędzone auto wjechało w sam środek parady

Do tragedii doszło podczas niedzielnej parady bożonarodzeniowej w mieście Waukesha na przedmieściach Milwaukee. Na paradzie była większość mieszkańców miasta, którzy zebrali się wzdłuż głównych ulic miasta by obejrzeć wraz z rodzinami tradycyjną paradę bożonarodzeniową. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy w sam środek przechodzącej parady wjechał duży rozpędzony SUV.

Kierowca staranował barierki zabezpieczające paradę i wjechał wprost w zespół muzyków grających na paradzie, a następnie w inne grupy osób, w tym w grupę występujących na paradzie dzieci. Wstępnie media doniosły ok. 20 rannych osobach, na chwilę obecną wiadomo już, że ta ilość podwoiła się. Obecnie wiadomo o tym, że w wyniku odniesionych obrażeń zmarło 5 osób, a ponad 40 zostało rannych. W trakcie przejazdu auta nagrane zostały, strzały oddane z broni palnej, które oddał w stronę kierującego będący na miejscu policjant próbujący powstrzymać kierowcę – niestety bezskutecznie.

Szef policji w Waukeshy poinformował, że podejrzany został zatrzymany, sprawdzane jest także auto, którym kierował. Na chwilę obecną motyw działania sprawcy jest nieznany i nie wiadomo, czy atak był aktem terroryzmu. Jak przekazała telewizja CNN, sytuację dotyczącą tragicznego wydarzenia na bieżąco monitoruje też Biały Dom, który jest w kontakcie z miejscowymi władzami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!